Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahu) pirmadienį pareiškė, kad lotynų patriarchui bus suteikta „visiška ir neatidėliotina prieiga“ prie Kristaus Kapo bazilikos.
Pranešimas pasirodė po to, kai policija Verbų sekmadienį neleido patriarchui, kardinolui Pierbattistai Pizzaballai (Pjerbatistai Picabalai) patekti į šią šventovę.
„Daviau nurodymus atitinkamoms institucijoms, kad kardinolui Pierbattistai Pizzaballai, lotynų patriarchui, būtų suteikta visiška ir neatidėliotina prieiga prie Kristaus Kapo bazilikos Jeruzalėje“, – socialiniame tinkle „X“ rašė B. Netanyahu.
Izraelio policija neleido šiam aukšto rango katalikų dvasininkui patekti į švenčiausią krikščionybės vietą aukoti Verbų sekmadienio mišių, dėl to, ką B. Netanyahu pavadino saugumo sumetimais.
Dėl šio incidento protestavo Europos Sąjunga ir kelios Europos šalys, įskaitant Italiją ir Ispaniją.
Po sekmadienį įvykusio incidento pirmadienį patriarchatas ir kustodija paskelbė naują bendrą pareiškimą, kuriame patvirtino, kad klausimai, susiję su Didžiosios savaitės ir Velykų apeigomis Šventojo Kapo bazilikoje buvo aptarti su atitinkamomis institucijomis ir išspręsti.
Pareiškime išreikšta padėka Izraelio prezidentui Isaacui Herzogui už jo pagalbą. Taip pat dėkojama kitiems vadovams ir pareigūnams, kurie greitai sureagavo, parodė savo artumą ir suteikė paramą.
Patriarchatas ir kustodija pabrėžia, kad tikėjimas yra svarbi žmogaus vertybė, kurią brangina visi – judaizmo, krikščionybės, islamo, druzizmo ir kitų religijų išpažinėjai Izraelyje. Ypač dabartiniais sunkiais laikais labai svarbu, kad visiems būtų užtikrinta kulto laisvė.
Pareiškimas baigiamas patikinimu, kad bus palaikomi ryšiai su valdžios institucijomis ir policija, taip pat reiškiama viltis, kad kaip įmanoma greičiau bus pabaigtas tragiškas karas, dėl kurio kenčia visi gyventojai.






