Venesuelą sukrėtusių dviejų žemės drebėjimų aukų skaičius ketvirtadienį išaugo mažiausiai iki 164, o dar 971 žmogus buvo sužeistas, ketvirtadienį pranešė laikinoji prezidentė Delcy Rodriguez (Delsi Rodriges).
Pasak jos, po dviejų stipriausių trečiadienį užfiksuotų žemės drebėjimų buvo užregistruota apie 30 pakartotinių smūgių.
Venesuelai plūsta palaikymo ir užuojautos pasiūlymai.
JAV ir Kinija pasirengusios padėti
„Du dideli žemės drebėjimai, ką tik sukrėtę puikius Venesuelos žmones, yra milžiniško masto ir nusinešė siaubingai daug gyvybių“, – savo socialiniame tinkle „Truth Social“ paskelbė JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas).
„JAV yra pasirengusios, nori ir gali padėti! Nurodžiau visoms mūsų vyriausybės institucijoms pasiruošti greitai veikti. Mes būsime šalia savo naujųjų ir puikių draugų“, – rašė jis.
Kinija taip pat pareiškė esanti pasirengusi atsiųsti viską, ko prireiks.
„Kinija yra pasirengusi atitinkamai suteikti visą įmanomą pagalbą, atsižvelgdama į Venesuelos pusės poreikius“, – per spaudos konferenciją sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Guo Jiakunas (Guo Dziakunas).
„Šiuo metu pranešimų apie nukentėjusius Kinijos piliečius nėra“, – pridūrė jis.
Lotynų Amerikos solidarumas
Lotynų Amerikos vyriausybės suskubo siūlyti solidarumą ir pagalbą.
„Kol kas jie paprašė mūsų paramos specializuotu gelbėjimo ir medicinos personalu“, – socialiniame tinkle „X“ rašė Meksikos prezidentė Claudia Sheinbaum (Klaudija Šeinbaum).
„Meksika visada yra ir bus solidari“, – sakė ji.
Brazilijos prezidentas Luizas Inacio Lula da Silva (Luisas Inasiju Lula da Silva) teigė, kad žinias apie žemės drebėjimą išklausė „su dideliu susirūpinimu ir nerimu“, ir kad palaikys atstatymo pastangas.
Salvadoro prezidentas Nayibas Bukele (Najibas Bukelė) pranešė, kad parengė 300 gelbėtojų ir paramedikų bei 50 tonų įrangos, vaistų ir būtiniausių reikmenų.
Kubos sveikatos apsaugos darbuotojai jau yra įvykio vietoje, jie „visiškai mobilizuoti ir teikia medicinos paslaugas nukentėjusiems gyventojams“, sakė užsienio reikalų ministras Bruno Rodriguezas (Brunas Rodrigesas).
Argentina, Kosta Rika, Čilė ir Urugvajus išreiškė solidarumą ir pasiūlė pagalbą, o Ekvadoras ir Dominikos Respublika pareiškė, kad jau paruošė pagalbą išsiųsti.
Pasaulio užuojauta
Japonija pareiškė „nuoširdžią užuojautą nukentėjusiesiems“ Venesueloje. Japonija ir pati kiek anksčiau ketvirtadienį patyrė 7,2 balo žemės drebėjimą, tik jis nepadarė didelės žalos.
„Šiuo etapu neturime jokios informacijos, kuri rodytų, kad nukentėjo Japonijos piliečiai“, – sakė vyriausiojo ministrų kabineto sekretoriaus pavaduotojas Masanao Ozaki (Masanao Odzakis).
Ispanija pirmoji iš kelių Europos šalių sureagavo į žinią – ministras pirmininkas Pedro Sanchezas (Pedras Sančesas) pasiūlė visapusišką paramą Venesuelos žmonėms.
„Mintimis esame su aukomis ir jų šeimomis“, – sakė jis.
Tokios nuotaikos atsispindėjo ir Italijos bei Prancūzijos pareiškimuose. Prancūzijos vyriausybė pareiškė esanti solidari su Venesuelos žmonėmis, o vėliau patvirtino, kad per nelaimę nukentėjo jos ambasada Karakase.
Tuo tarpu Vokietija pasiūlė konkrečią paramą ir pažadėjo atsiųsti šešis karinius transporto lėktuvus, padėsiančius vykdyti atstatymo darbus.
Europos Sąjunga (ES) pranešė aktyvavusi savo palydovinio stebėjimo sistemą, o už pagalbą atsakinga komisarė Hadja Lahbib (Hadža Lahbib) internete parašė: „Esame pasirengę padidinti pagalbą.“





