Vilniaus meras Remigijus Šimašius savo feisbuko paskyroje su sekėjais pasidalino šilta fotosesijos akimirka: nuotraukoje jis meiliai žiūri į katiną (katę?) ir sako „RaMiau” vilniečiams. Tai ne asmeninė fotosesija – trys reklamos agentūros dirbo prie projekto, kad paskatintų vilniečius skiepytis, nes, anot mero, šiuo metu yra tik du geriausi nusiraminimo būdai – katės ir skiepai nuo COVID-19.
Nuotrauka, kaip sako meras, daryta darbo kabinete. „Ne tik skiepai, bet ir kačių glostymas ramina”, – džiaugiasi susikurta ramybe meras, kviesdamas vilniečius skiepytis (gyvūnams ir skiepams žmonės negali būti abejingi) ir raminti koronaviruso ištampytus nervus kačių glostymo terapija. O tos ramybės labai reikia pandemijos metu, pastebi meras.
„Visiems, ką begalvotume apie ligas ar vaistus bei skiepus nuo jų. Čia – mūsų kvietimas visiems vilniečiams, kurį nuo šiandien galite matyti ir lauko reklamos stenduose, vėliau – ir kitose reklamos erdvėse”, – džiaugsmingai dalinasi naujiena meras, ir toliau primena sekėjams apie sunkius, dar vienus koronaviruso nuspalvintus metus.
„Pirmaisiais ginčijomės dėl to, kokiomis priemonėmis geriausiai kovoti su kovidu, antraisiais – veikia vakcinos, ar ne. Pasiginčijome, pasipykome, pavargome, todėl laikas visiems nurimti, juolab kad artėja Kalėdos”, – ramina meras.
Toliau R. Šimašius pasidalina raminimosi būdais. „Visi sutiks, kad naminio gyvūnėlio glostymas tikrai suteikia ramybės. Ir daugelis – nors tikrai ne visi – sutiks, kad šiemet dar tas mažas pleistriukas ant vieno peties taip pat pridėjo saugumo ir ramybės. Sutinkat? Tikriausiai ne visi, bet tikrai daugelis jūsų”, – nusprendžia meras ir pasidžiaugia darbo vaisiais su reklamos agentūromis – reklaminiais stendais galės džiaugtis visi sostinės gyventojai.
Visi sutiks, kad naminio gyvūnėlio glostymas tikrai suteikia ramybės.
„Trys agentūros tai puikiai apčiuopė, pastebėjo ir apjungė į vieną kampaniją, idėją padovanojo Vilniaus miesto savivaldybei, o mes ją įgyvendiname mieste. Ši kampanija taip ir vadinasi – „Bus raMiau“ („Miau“, žinoma, išskirtas neatsitiktinai). Pasiskiepykite, bus ramiau”, – ragina skiepytis ir ramina Vilniaus gyventojus R. Šimašius, dalindamasis ramybės būdais su savo sekėjais, tiesa, mero pasidalintų būdų – tik du. Daugiau ir geresnių gal nėra?
„Jei pasiskiepiję įsiamžinsite su savo augintiniu – bus toks ir ramiau, ir jaukiau išreikštas jūsų dvigubas kvietimas draugams suteikti sau ramybės”, – meras sostinės gyventojus ragina kviesti skiepytis, glostyti ir fotografuotis su katinais, bei tą patį daryti ir savo artimiausius žmones. „Žinau, kad bus tokių, kam nepatiks ši idėja – „mus verčia skiepytis“. Vis dėlto, jei dėl savo ir visuomenės saugumo jūs to dar nepadarėte, dar ne per vėlu – kviečiu pasiskiepyti”, – meras supranta, kad ne visi nori ir sutinka skiepytis, bet bent jau prieššventiniu metu kviečia nesiginčyti dėl skiepų temos.
„Tik gal jau nebesiginčykime, juk visi mes pirmiausiai esame žmonės, nepriklausomai nuo to, kiek skiepų sau apsaugoti gavome. „Žalgirio“ ir „Ryto“ fanai, dviratininkai ir vairuotojai, asfalto mėgėjai ir medžių gerbėjai, kairiarankiai ir dešiniarankiai, mėgstantys kates ar gal joms alergiški, žemi ir aukšti, protestuojantys basomis ir batuoti, gražūs ir protingi, tiksliukai ir humanitarai – nesvarbu, kokie mes, bet svarbiausia visiems išlikti žmonėmis. Įsitempę gyvename jau kurį laiką, pavargome – laikas nurimti”, – dar kartą ramina atkaklus Vilniaus meras. Žada, kad visi, gavę vakciną nuo COVID-19, pagaliau bus lygūs nepaisant nieko.
„Neabejoju, kad būdus tam kiekvienas rasite pats, mes pasiūlėme tik du – skiepas ir katė. Trys vilniečiai su savo katinais ir katėmis šiai kampanijai įsiamžino savo namų aplinkoje – kaip tai atrodo, galite pamatyti čia“, – pasirodo, kad fotosesijoje įsiamžino ne tik meras, bet ir daugiau kačių mylėtojų.
„Trečiąjį skiepą gavau, gal laikas pagalvoti apie katę?”, – užbaigia savo įrašą Vilniaus meras, prisipažindamas, kad katinas visgi ne jo, o tik graži dekoracija, ir dar kartą padėkoja puikiam reklamos agentūrų ir fotografo darbui.
Kaip jums ši fotosesija? Ar užsimanėte skiepo, ar tik katės? Gal turite merui patarimų, kaip galima pasiekti ramybės būseną be skiepų ir naminių gyvūnų pagalbos? Juk tiek vienas, tiek kitas sprendimas – labai atsakingi žingsniai ramybės link, todėl verti asmeninio atsakomybės prisiėmimo ir gilaus apmąstymo.