2026 m. sausio 20 d. Švedijos valdžia priėmė sprendimą visiškai nutraukti valstybinį finansavimą islamo humanitarinei organizacijai „Islamic Relief Sweden“, praneša European Conservative.
Kalbama apie tarptautinio tinklo Islamic Relief Švedijos padalinį, kuris pastarąjį dešimtmetį iš valstybės biudžeto gaudavo reikšmingą finansavimą. Pasak valdžios institucijų, per šį laikotarpį skirtų lėšų suma viršijo 120 mln. eurų.
Švedijos tarptautinio vystomojo bendradarbiavimo agentūra Sida nurodė, kad organizacija neatitinka reikalavimų, numatančių ryšių su ekstremizmu ir antidemokratine veikla nebuvimą. Būtent tai ir tapo pagrindu atsisakyti tolesnės paramos skyrimo.
Savo ruožtu Islamic Relief Sweden atmetė pateiktus kaltinimus ir pareiškė, kad organizacija užsiima išimtinai humanitarine veikla bei nėra susijusi su jokiomis politinėmis struktūromis.
Švedijos valdžios sprendimą parėmė partijos Švedijos demokratai atstovai. Jie pabrėžė, kad finansavimo nutraukimas yra būtina priemonė ir kad mokesčių mokėtojų lėšos neturėtų būti skiriamos organizacijoms, kurių reputacija kelia abejonių.






