Rugsėjo 3 d. Jungtinėje Karalystėje vykusiame „Marše už gyvybę”, kaip pranešama, dalyvavo rekordinis skaičius žmonių. Policijos vertinimais, Londono centre vykusiose eitynėse žygiavo apie 7 tūkst. žmonių.
Šių metų eitynės už gyvybę buvo pažymėtos šūkiu „10 milijonų yra per daug” – tai nuoroda į abortų, atliktų Anglijoje ir Velse nuo 1967 m., kai jie buvo įteisinti, skaičių.
Eitynės baigėsi Parlamento aikštėje, kur būrys kalbėtojų kvestionavo dabartinę nustatytą 24 savaičių ribą abortams bei dar ilgesnį laikotarpį (iki pat gimimo), skirtą abortui, jei jis susiję su negalia.
Pasak eisenoje dalyvavusios organizacijos „Right for Life UK”, nors ir buvo keletas už abortus pasisakančių asmenų kontrprotestų, jie buvo „nykštukiniai”, palyginti su rekordiniu už gyvybę pasisakančių asmenų skaičiumi.
JK „Teisės į gyvybę” atstovė Catherine Robinson (Katerina Robinson) sakė: „Džiugu, kad dalyvaujame eitynėse ir matome, jog žmonių skaičius taip sparčiai auga, ypač kalbant apie visus jaunus žmones, kurie abortus pripažįsta esant tuo, kuo jie yra. Jie vis dažniau atmeta retoriką, kad sunkios ir (arba) netikėtos nėštumo situacijos sprendimas yra kūdikio gyvybės nutraukimas.”
Ji pridūrė: „Tikimės, kad eitynių dalyvių skaičius ir toliau augs ir kad vieną dieną abortas taps neįsivaizduojamas.”
Studentų už gyvybę aljanso (The Alliance of Pro-life Students) generalinė direktorė Madeline Page (Madelain Peidž) sakė, kad po to, kai JAV Aukščiausiasis Teismas panaikino sprendimą byloje „Roe prieš Wade’ą”, JK gyvybę ginantys žmonės jaučiasi drąsiau viešai reikšdami savo nuomonę.
„Po naujienų iš Amerikos pastebėjome, kad nuolat daugėja jaunų žmonių, norinčių dalyvauti už gyvybę pasisakančiuose renginiuose, daugelis jų pirmą kartą išeina į viešumą ir mano, kad, kadangi apie šį klausimą daugiau kalbama, dabar priimtina atskleisti savo įsitikinimus”, – sakė ji.