Karolina Kieraitė, žinoma slapyvardžiu Karolina Mint, jau spėjo palikti savo kūrybos pėdsakų Lietuvos muzikos erdvėje. Jos sukurtos dainos girdimos įvairiose muzikos platformose, o vienas jaunos muzikantės atliktas kūrinys pateko į evangelizacinio Deboros Gvazdikaitės filmo „Gimęs antrą kartą“ garso takelį. Šiuo metu Karolinos gyvenime prasideda naujas etapas ‒ kompozicijos studijos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Apibendrindama pastarųjų metų muzikinius ieškojimus ir atradimus, kūrėja pristato debiutinį albumą „Praminti“.
Karolina, muzikos pasaulyje keliavai skirtingais scenos vardais, su įvairiais savo draugais atlikėjais. Ką reiškia pastaraisiais metais įsitvirtinęs tavo pseudonimas?
Kiekvienas gali interpretuoti savaip ir nesinorėtų to atimti. Du žodžiai – mėta (ang. Mint – red. past.) ir mintis – tebūna užuominos, bet už jų slepiasi dar ne viena prasmė.
Kaip išrinkai savo albumui pavadinimą?
Man patiko žodžio praminti dvipusiškumas. Praminti galime naujus dalykus, kurie dar neturi vardo (t. y. pavadinti), taip pat, galime praminti naujus, dar neišvaikščiotus kelius. Pavadinime slypi ir žodis mintis, o man dainose išsakomos mintys yra labai svarbios.
Kokiam muzikos stiliui „Praminti“ atstovauja?
Albumas buvo aranžuojamas Berklio muzikos koledže studijuojančio džiazo pianisto Domo Žeromsko, tad išėjo mišinys tarp džiazo ir indie folk melancholijos.
Sunku apibrėžti kokį nors vieną žanrą. Pradėjusi nuo vienų formų, ilgainiui pamatau, kaip jos koreguojamos to, kas tiesiog veržiasi iš vidaus. O šie vidiniai procesai manyje – apmąstymai ir interpretacijos, apie tai, kaip veikia Dievas, žmonės ir kas vyksta pasaulyje – visa tai susimaišo ir įgauna atsaką, emociją, mintį.
Kokias temas sudėjai į šį rinkinį?
Temų iš tiesų nemažai. Įdomu tai, kad albumo pavadinimą sugalvojau dar prieš išsirinkdama kūrinius ir tik baigusi įrašus pastebėjau, kad rinkinyje yra dvi dainos apie ėjimą. Šis albumas ‒ tai paraginimas eiti su kryptimi. Kryptį mes galime sužinoti skaitydami Dievo žodį ir kalbėdamiesi su Juo, tačiau taip pat turime atsakomybę dėti žingsnius – neužsisėdėti ir išjudėti.
Man ryšys su Dievu yra svarbiausias santykis, iš kurio išplaukia visi kiti santykiai ir požiūris į pasaulį. Dievas yra ir Mylimasis, ir Viešpats, ir Tėvas, ir Draugas, tad su Juo galima kalbėtis apie viską. Šis albumas taip pat atspindės ir pokalbius su Dievu, maldoje kilusias refleksijas, širdies išliejimą Tam, kuris yra artimas, o kartu viską valdo. Ne viena daina radosi kaip padrąsinimas, kurio man pačiai tuo metu reikėjo.
Kaip paskatintum kurti tuos, kurie nori, bet nedrįsta pradėti?
Dainų rašymo, kaip ir bet kokį įgūdį, reikia lavinti ir aštrinti. Per naktį to neišmoksi, pirma sukurta daina nebus geriausia. Tačiau jei jauti, kad nori pradėti rašyti, neslėpk Jo duoto brangakmenio ir tiesiog ženk pasitikėjimo žingsnį. Pati esu baigusi muzikos mokyklą, tačiau ten sudėti pagrindai nedaro manęs pranašesne – kiekvienas norintis šiais laikais gali juos įgyti. Muzikos teorijos neišmanymas neturi būti viską stabdantis faktorius.
Ko išmokai šio albumo kūrimo procese?
Šis laikas man davė tikrai daug pamokų. Man atrodo, kad daug daugiau muzikantų galėtų imtis dainų įrašymo eidami žingsnis po žingsnio, bendradarbiaudami su kompozitoriais, prodiuseriais, aranžuotojais, garso režisieriais. Nes visko išmokstama bedarant, minant tuos naujus kelius savo gyvenime.
Įdomu tai, kad albumą kūrėme karantino sąlygomis, tad idėjų aptarimas vykdavo žinutėmis. Tam prireikė labai gerai pažinti vieniems kitų komunikacijos, darbo stilių, kūrybines prieigas, suderinti vizijas. Pamačiau, kaip kartais tie patys žodžiai yra visiškai skirtingai suvokiami. Pavyzdžiui, vienam „linksmai“ skamba visiškai kitaip nei man. Tačiau apibendrindama pasakysiu, kad esu be galo dėkinga už kartu dirbusius žmones, nes iš jų daug išmokau, jie padarė labai daug. Čia pat iškyla viena daina iš albumo. Joje cituoju laiško Efeziečiams eilutę „O tam, kuris savo jėga, veikiančia mumyse, gali padaryti nepalyginti daugiau, negu mes prašome ar išmanome“ (Ef 3,20). Tai tinka apibūdinti ir rinkinio įrašymo procesą: mano lūkesčiai tikrai buvo pranokti. Lieka tik stebėtis ir pripažinti: aš tik pamažėle žingsniavau, o Dievas ėmė ir augino.
Daugiau Karolinos Kieraitės minčių galima paskaityti jos „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose, o kūrybą atrasti „Youtube“, „Spotify“, „Apple Music“ ir „Soundcloud“ platformose. Albumas „Praminti“ jose sukasi nuo rugsėjo 27 d. Fizinę leidinio kopiją CD formatu galima įsigyti per pristatymo koncertus arba susisiekus su pačia autore.