REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Vatikanas paskutinėmis minutėmis pakeitė Kryžiaus kelio scenarijų – Ukrainos žiniasklaida

Tradicinis Didžiojo penktadienio Kryžiaus kelias prie Koliziejaus ir šiemet per plauką netapo kontroversijų šaltiniu. Praėjusių metų Kryžiaus kelio eisenos vienoje stočių kryžių nešė dvi draugės – rusaitė ir ukrainietė. Tai sukėlė pasaulyje nevienareikšmiškas reakcijas.

Šiais metais Kryžiaus kelią prie Koliziejaus dalyviai buvo pakviesti eiti klausydamiesi liudijimų, pasiekusius popiežių kelionių ir susitikimų metu, lemtų, popiežiaus žodžiais, „fragmentiškai vykstančio trečiojo pasaulinio karo“ tragedijų. Didžiojo penktadienio malda apėmė visas vietas, kurios kenčia nuo konfliktų, neapykantos ir persekiojimų.

Pagal preliminarų eisenos organizatorių planą ukrainiečių ir rusų berniukai turėjo simbolizuoti karo Ukrainoje tragediją 10 stotyje ir papasakoję savo istorijas eiti drauge procesijoje.

Lietuviškai „Vatican News“ paskelbtame Kryžiaus kelio tekste, rašoma: „Visų pirma kalbėjo jaunas taikos balsas iš Ukrainos, o po to – iš Rusijos. Pirmasis pasakojo apie pabėgimą iš Mariupolio, kartu su mažesniu broliu, mama ir tėvu, į Italiją, pas čia 20 metų dirbančią senelę.

Prie sienos tėvas buvo sulaikytas: jis turėjo likti ir kovoti Ukrainoje. „Jaučiausi visko netekęs: visiškai nuogas.“ Galiausiai mano šeima nusprendė grįžti į Ukrainą. Čia sunku, aplink vyksta karas, miestas sugriautas. Bet širdyje liko močiutės tikrumas, kai verkdavau: „Pamatysi, viskas praeis. Ir su gerojo Dievo pagalba sugrįš taika“.

„Jau antrus metus matau verkiančias močiutę ir mamą“, – pasakoja vaikas iš Rusijos. Užgeso laimė ir svajonės apie ateitį. Atėjo laiškas apie vyresniojo brolį mirtį: liko jo atsiminimas per 18-ąjį gimtadienį, jis – besišypsantis ir spindintis kaip saulė. Visi sakė, kad reikia didžiuotis, bet namuose tebuvo kančia ir liūdesys.

Išvyko tėvas bei senelis – apie juos nėra žinių. „Kai kurie mano mokyklos draugai, išsigandę pašnabždėjo, kad vyksta karas. Grįžęs namo parašiau maldą: Jėzau, prašau, pasaulyje tebūnie taika, o mes – broliai.“

Ukrainos ambasadorius Vatikane Andrijus Jurašas balandžio 7 d. 20.19 val. socialiniame tinkle „Facebook” paskelbė pranešimą, kuriame teigė, kad Vatikanas vėl nusprendė lipti ant to pačio grėblio kaip pernai.

Pasak A. Jurašo, rusas turėjo kalbėti apie savo nužudytą brolį, tėvą ir senelį, dingusius be žinios per karą. „Tačiau jis tikrai pamirš prisiminti, kad jo giminaičiai atvyko į Ukrainą nužudyti ne tik ukrainiečio berniuko tėvo, bet ir visos šeimos… o ne atvirkščiai!” – pabrėžė ambasadorius.

Praėjus porai valandų po A. Jurašo publikacijos, Koliziejuje prasidėjo Kryžiaus kelias. Per 10-ąją stotį šalia ukrainiečio paauglio nebuvo jokio ruso. Kryžių nešė tik berniukas su Ukrainos vėliava. Jį taip pat lydėjo mergaitė su Ukrainos vėliava ir du mažesni vaikai šalia jos.

Ukrainos žiniasklaidos teigimu būtent dėl A. Jurašo reakcijos Vatikano pareigūnai pertvarkė Kryžiaus kelio scenarijų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

6 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte