Eurokomisaro vizitas. Lietuvoje apsilankė už Europos Sąjungos vidaus rinką atsakingas eurokomisaras Thierry Bretonas. Jis sakė neabejojantis, kad Lietuvos įmonės yra pajėgios gaminti ne tik COVID-19 vakcinų komponentus, bet ir pačias vakcinas. T. Bretonas taip pat sakė susitikęs su keliais Minske prievarta nutupdyto „Ryanair“ lėktuvo keleiviais ir pabrėžė, kad šis įvykis buvo „europinių vertybių pagrobimas“.
Kainų augimas. Patvirtinta, kad nuo liepos gyventojams elektra brangs vidutiniškai apie 8 proc., o dujos – 26-50 proc. Pasak elektros ir dujų tiekimo bendrovės „Ignitis“, apie 100 kWh elektros sunaudojančio namų ūkio mėnesio išlaidos padidės apie 1,16 euro, dujas maistui naudojantys gyventojai vidutiniškai mokės 0,59 euro daugiau, šildantys namus – apie 14 eurų daugiau.
Prabangūs pirkiniai. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas paskelbė, kad nuo karantino suvaržymų nukentėjusios ir valstybės paramą gavusios įmonės pirko ne tik prabangių automobilių, bet ir pramoginių katerių, vandens motociklų, jachtų bei katamaranų, vertų milijonų eurų. Juos įsigijo su vandens transporto ar pramogų veikla nieko bendra neturinčios įmonės.
Politikų šnipinėjimas. Tarptautinis žiniasklaidos tyrimas atskleidė, jog Jungtinės Valstijos 2012–2014 metais šnipinėjo įtakingus Europos politikus Vokietijoje, Švedijoje, Norvegijoje bei Prancūzijoje, įskaitant Vokietijos kanclerę Angelą Merkel. Tam buvo pasitelkiama Kopenhagos žvalgybos tarnybų pagalba. Prancūzijos vyriausybė šiuos įtarimus įvertino kaip labai rimtus.
Atmestas skundas. Minsko teismas atmetė skundą dėl Sofijos Sapegos sulaikymo. 23 metų Vilniuje studijuojanti mergina buvo sulaikyta kartu su disidentu tinklaraštininku Ramanu Pratasevičiumi.
Kinijos šeimų politika. Kinija dar labiau sušvelnino šeimų planavimo politiką ir leido poroms auginti iki trijų vaikų. Sprendimas priimtas dėl spartaus visuomenės senėjimo. Šalis beveik 40 metų taikė kontroversišką „vieno vaiko politiką“ – vieną griežčiausių šeimos planavimo modelių pasaulyje. 2016 metais, kilus plačiam susirūpinimui dėl senstančios darbo jėgos ir ekonomikos sąstingio, jis buvo sušvelnintas ir pakeistas „dviejų vaikų politika“.
Izraelio vyriausybė. Izraelio griežtojo kurso šalininkas nacionalistas Naftali Bennettas pareiškė, kad prisijungs prie potencialios koalicinės vyriausybės, galinčios užbaigti ilgiausiai žydų valstybės premjero pareigas einančio Benjamino Netanyahu valdymą. Dešiniojo sparno premjero nepalaikantys įstatymų leidėjai veda intensyvias derybas artėjant trečiadieniui, kai baigsis koalicijai suformuoti nustatytas galutinis terminas.
Atakos Konge. Kongo Demokratinės Respublikos rytuose per dvi atakas, stebėtojų duomenimis, žuvo mažiausiai 50 žmonių. Dėl šių atakų kaltinama grupuotė, susijusi su „Islamo valstybe“.
Koronaviruso situacija:
* Lietuvoje pradėta masinė gyventojų vakcinacija: skiepytis gali visi vyresni nei 16 metų gyventojai. Neatlaikiusi antplūdžio, dėl didelių apkrovų sutriko gyventojų identifikavimui registruojantis naudojama Elektroninių valdžios vartų sistema.
* Per praėjusią parą nustatytas 181 naujas COVID-19 atvejis – tai mažiausias paros atvejų skaičius nuo pernai spalio. Mirė aštuoni sirgusieji, ligoninėse gydoma 840 COVID-19 pacientų, iš jų 98 – reanimacijoje. 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 295 atvejus ir yra nukritęs iki kovo pabaigos lygio.
* Lietuva artimiausiu metu planuoja priimti sprendimą dėl vaikų nuo 12 metų amžiaus skiepijimo, jis turėtų prasidėti jau birželį, sako premjerė Ingrida Šimonytė. Tuo tarpu 70 proc. šalies gyventojų abiem dozėmis, pasak premjerės, realu paskiepyti iki vasaros pabaigos.
* Ministerija paskelbė, kad izoliacijoje per egzaminų sesiją būsiantys abiturientai galės laikyti egzaminą, jeigu turės ne senesnį nei dviejų parų PGR tyrimo rezultatą, nejaus simptomų ir prieš egzaminą pasidarys greitąjį testą.
* Vietnamo sostinės Hanojaus oro uostas nuo birželio stabdys tarptautinius skrydžius. Šalis taip pat planuoja dėl COVID-19 testuoti visus 9 mln. gyventojų savo didžiausiame Ho Či Minio mieste ir įvesti daugiau suvaržymų.
* Masinę suaugusiųjų vakcinaciją pradėjo ir Prancūzija, po savaitės tai padaryti ruošiasi Vokietija.
* Jungtinėje Karalystėje fiksuojant augančius užsikrėtimų skaičius, ekspertai įspėja, jog tai gali būti prasidedanti trečioji pandemijos banga ir ragina atidėti planus panaikinti suvaržymus.