Sveikatos teisės institutas (toliau STI) kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją ir Lietuvos statistikos departamentą, prašydami pateikti klinikinių tyrimų duomenis, kuriais grindžiamas COVID-19 persirgusių vakcinacijos tikslingumas, bei kitus aktualius duomenis.
STI teigia, jog Į COVID-19 vakcinų klinikinius tyrimus buvo draudžiama įtraukti persirgusius asmenis, „tą nustatė klinikinių tyrimų protokolai”.
„Tai reiškia, kad COVID-19 vakcinų nauda persirgusiesiems yra neįrodyta, o rizikų yra. Tuo tarpu ne vienas mokslinis tyrimas parodė, kad žmonėms, pasveikusiems nuo COVID-19 ir turintiems anti-SARS-CoV-2 antikūnų, pakartotinio užsikrėtimo SARS-CoV-2 tikimybė yra maža”, – teigiama pranešime.
Taip pat STI pasidalino „The Lancet“ informacija, jog daug epidemiologinių ir klinikinių tyrimų, įskaitant atliktus vyraujant delta atmainai, parodė, kad persirgus COVID-19 rizika juo vėl susirgti sumažėja 80,5–100 proc.
Taip pat pastebima, kad „Maccabi Healthcare Services“ duomenų bazės analizė parodė, kad sausio ir vasario mėnesiais paskiepytiems žmonėms birželį, liepą ir rugpjūčio pirmoje pusėje užsikrėtimo tikimybė buvo 6–13 kartų didesnė negu neskiepytiems, kurie anksčiau buvo užsikrėtę koronavirusu.
„Mūsų žiniomis, persirgusiųjų vakcinacija kol kas nėra moksliškai pagrįsta”, – teigia STI, todėl ir kreipėsi į SAM ir Lietuvos statistikos departamentą dėl detalesnės informacijos.