REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl plaukiko, olimpinio čempiono R. Žulpos mirties

ŠaltinisBNS

Prezidentas Gitanas Nausėda ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen šeštadienį pareiškė užuojautą dėl plaukiko, olimpinio čempiono Roberto Žulpos mirties ir pabrėžė jo nuopelnus sportui.

G. Nausėda užuojautoje sakė, kad Lietuva neteko tituluoto plaukiko, kurio pasišventimas plaukimui ir gausūs laimėjimai neabejotinai prisidėjo prie to, kad šiandien plaukimas Lietuvoje yra populiari ir svarbi sporto šaka.

„Netekome ne tik sportininko, kurio pergalės mus įkvėpdavo ir vienydavo. Netekome ir aistringo plaukimo entuziasto, sekusio visas lietuvių plaukikų varžybas, palaikiusio jaunuosius Lietuvos talentus ir įkvėpusio juos garsinti Lietuvos vardą“, – sakė prezidentas.

Seimo pirmininkė teigė, kad R. Žulpa buvo išskirtinė Lietuvos sporto asmenybė, kurio  pasiekimai pelnė pripažinimą tiek Lietuvoje, tiek tarptautinėje arenoje.

„Jo iškovoti titulai įkvėpė daugelį ir iškėlė mūsų šalies vardą į sporto aukštumas“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Penktadienį miręs R. Žulpa ėjo 65 metus.

Plaukimo krūtine specialistas, daugkartinis Lietuvos plaukimo čempionas R. Žulpa triskart laimėjo Europos čempionatą, tiek pat kartų iškovojo Europos taurę.

Jis buvo 1980 metų Maskvos olimpinių žaidynių čempionas, pasaulio rekordininkas, o 1982 metais – ir pasaulio vicečempionas.

Šiemet liepą plaukikas buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi.