REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Privaloma medikų vakcinacija gali sukelti sveikatos priežiūros sistemos griūtį – STI

Sausio 17 dieną, Sveikatos teisės institutas (STI) kreipėsi į Seimo frakcijas dėl medikų, socialinių darbuotojų ir kelių kitų profesinių grupių privalomą vakcinaciją įteisinančio įstatymo projekto.

STI teigimu, skubiai svarstant įstatymo projektą nebuvo atidžiai išnagrinėti medicininiai, teisiniai ir etiniai argumentai, neįvertintos galimos neigiamos numatyto reguliavimo pasekmės.

Instituto ekspertai atkreipia dėmesį, kad privalomas skiepijimas gali lemti asmens sveikatos sistemos personalo trūkumą. „Tebesant dėl pandeminės situacijos padidėjusiam medicinos personalo poreikiui, dalis medikų (ir kito sveikatos priežiūros paslaugoms svarbaus personalo) bus atleisti, nušalinti arba patys išeis iš darbo todėl, kad nesutiks su privalomu skiepijimu. Tokiu būdu siūlomas reguliavimas sumažins sveikatos sistemos pajėgumus ir dar labiau priartins sveikatos sistemą prie kolapso“, – rašoma rašte.

Jame taip pat pastebima, kad vyraujant omikron atmainai argumentas už privalomą vakcinaciją „dėl kitų saugumo“ yra nepagrįstas, nes užsikrečia ir aplinkinius gali užkrėsti tiek neskiepyti, tiek dviem ar trimis dozėmis skiepyti asmenys.

Lietuvos statistikos departamento skelbiamais duomenimis, pilnai vakcinuotų asmenų naujų užsikrėtimo atvejų dalis kasdien auga. Pavyzdžiui, remiantis paskutiniais duomenimis, amžiaus grupėje nuo 20 metų trečiąją dozę gavę asmenys sudaro 13,83 proc. tarp pirmą kartą užsikrėtusių.

Dienos duomenys
Mėnesio duomenys

Autoriai taip pat pastebi, kad neleisdamas medikams savarankiškai įvertinti vakcinų naudos ir rizikos savo pačių organizmui įstatymo projektas sudaro prielaidas nepasitikėti medikais ir sveikatos sistema. Šis nepasitikėjimas gali pasireikšti vengimu lankytis pas medikus, klausyti jų rekomendacijų, vartoti paskirtus vaistus, skiepytis nuo kitų ligų. Dėl to visuomenės sveikatos būklė blogės ir į ligoninę pateks vis daugiau sunkių ligonių, dėl ko didės sveikatos sistemos apkrovimas ir medicinos personalo poreikis.

Galiausiai atkreipiamas dėmesys į tai, kad įstatymo projektu siūloma privaloma vakcinacija nepagrįsta moksliškai (pavyzdžiui, nėra klinikinių dabar naudojamų vakcinų veiksmingumo prieš omikron atmainą duomenų), o pats įstatymo projektas prieštarauja Konstitucijai ir kitoms teisės aktų nuostatoms.

STI taip pat informuoja, kad šiuo metu renkami asmens sveikatos priežiūros įstaigų ir socialinių paslaugų įstaigų darbuotojų parašai po rezoliucija, raginančia atsisakyti sumanymo įstatymu nustatyti pareigą skiepytis ir pandemijos valdymo tikslo siekti kitomis, nerepresinėmis priemonėmis. Per pirmąją parašų rinkimų savaitę surinkta daugiau nei 2,5 tūkst. gydytojų, slaugytojų, socialinių ir kitų darbuotojų parašų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

12 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte