REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Popiežius paragino Belgijos vyskupus „įsipareigoti“ siekti karaliaus kanonizacijos bylos, tuo tarpu kardinolui kyla klausimų

ŠaltinisCNA

Kardinolas Fridolinas Ambongo OFM Cap, Kongo Demokratinės Respublikos (KDR) Kinšasos arkivyskupijos ordinaras ir Afrikos bei Madagaskaro vyskupų konferencijų simpoziumo (SECAM) pirmininkas, iškėlė klausimų dėl Belgijos karaliaus Bodueno „skubotos beatifikacijos“.

F. Ambongo, kuris kalbėjo Romoje vykusiame žiniasklaidos atstovų pasitarime likus kelioms dienoms iki Sinodo apie sinodiškumą pabaigos, pasisakė dėl rugsėjo 29 d. popiežiaus Pranciškaus netikėto pareiškimo tūkstančiams dalyvių per Mišias Briuselio karaliaus Bodueno stadione. Jis sakė, kad „grįžęs į Romą pradės karaliaus Bodueno beatifikacijos procesą“.

Skambant dalyvių šūksniams ir plojimams, Šventasis Tėvas toliau pavadino mirusį kataliką, kuris nusprendė laikinai atsisakyti sosto, užuot pasirašęs abortus legalizuojantį įstatymą, tikėjimo žmogumi, kuris yra pavyzdys šiandienos lyderiams.

Popiežius Pranciškus taip pat paragino Belgijos katalikų vyskupus „įsipareigoti“ siekti Bodueno kanonizacijos bylos.

Spalio 22 d. Romoje vykusiame žiniasklaidos atstovų susitikime F. Ambongo sakė, kad nors popiežiaus Pranciškaus pasisakymai atitinka „Bažnyčios Belgijoje pageidavimą“, miręs Belgijos karalius katalikas, kaip pranešama, yra susijęs su 1961 m. įvykdytu Kongo Demokratinės Respublikos premjero Patrice Lumumba (Patriso Lumumbos) nužudymu.

„Vis dar yra ši byla, kurią galime pavadinti tamsia dėme“, – sakė kardinolas, taip iškeldamas raudoną vėliavą dėl popiežiaus pareiškimo, kurį jis padarė per savo pastoracinį vizitą Belgijoje rugsėjo mėnesį.

Kardinolas pabrėžė, kad reikia „ieškoti praeityje, kad pamatytume, kas ten yra“, ir pridūrė, kad, kalbant apie mirusį Belgijos karalių, „mes nežinome jo gyvenimo vingių“.

Tačiau F. Ambongo išreiškė savo atvirumą karaliaus Bodueno beatifikacijai, „jei jo byla vystysis gerai“.

„Mums jis [Boduenas] yra politikas, kuris buvo drąsus Belgijos kontekste; jis buvo labai drąsus, – kalbėjo F. Ambongo. – Mes sakome, kad jis buvo tas, kuris suteikė nepriklausomybę Kongui.“

„Jei byla pakryps ta linkme, kuria nori kai kurie žmonės, tam kad jį pateiktume beatifikacijai, mes esame tam atviri“, – sakė jis.

Daugiau nei 40 metų trukusį karaliaus Bodueno valdymą 1951-1993 m. Belgijoje ir visame pasaulyje lydėjo dideli socialiniai, politiniai ir religiniai sukrėtimai.

Teigiama, kad nepaisant visų šių pokyčių, karalius savo pareigas vykdė visiškai atsidavęs savo šaliai ir katalikų tikėjimui, o tai tapo vienu iš nedaugelio Belgiją vienijančių veiksnių, dėl kurių jis buvo mylimas savo tautos.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte