Trečiadienį popiežius Pranciškus peržiūrėjo Vatikano teismų sistemą reglamentuojantį įstatymą ir pakeitė kai kuriuos popiežiaus anksčiau vykdytos Vatikano teismų reformos aspektus, praneša „CNA News”.
Atsižvelgdamas į pastaraisiais metais Vatikane iškilusius poreikius teisingumo vykdymo srityje, popiežius Pranciškus nusprendė įvesti keletą Vatikano valstybės baudžiamosios teisės ir teismų veikimo normų pakeitimų, kurie įsigalioja nuo balandžio 13 d., rašo „Vatican News”
Naujų pakeitimų prireikė dėl to, rašoma trečiadienį, balandžio 12 d. paskelbtame popiežiaus Pranciškaus motu proprio, nes padaugėjo klausimų, reikalaujančių greito ir teisingo sprendimo, taigi padidėjo darbo krūvis teisingumo institucijoms.
Naujieji pakeitimai yra jau trečiasis popiežiaus Pranciškaus išleistas motu proprio, kuriuo iš dalies keičiamas jo 2020 m. įvykdytos Vatikano teismų sistemos reformos įstatymas.
Popiežiaus įvestais pakeitimais siekiama supaprastinti mechanizmus ir užtikrinti, kad būtų išlaikytas ir, jei įmanoma, pagerintas sistemos funkcionalumas.
Popiežiaus paskelbtu motu proprio tiksliau apibrėžiamos teisingumo vykdytojų funkcijos.
Taip pat numatyta galimybė pateikti teismui prašymą nekelti baudžiamosios bylos tais atvejais, kai yra įvykdytos malonės suteikimo sąlygos, kai nusikalstamu veiksmu buvo padaryta labai nedidelė žala ar sukeltas nedidelis pavojus, kai kaltinamasis jau atlyginio žalą.
Dokumento įžangoje popiežius Pranciškus rašo, kad „per pastaruosius kelerius metus teisingumo vykdymo srityje atsirado poreikių, dėl kurių reikia toliau koreguoti Vatikano miesto-valstybės baudžiamuosius įstatymus ir teismų sistemą”.
Popiežius sakė, kad pakeitimais atsižvelgiama į „didėjantį teisminių institucijų darbo krūvį” ir siekiama supaprastinti procedūras.
Atnaujinime popiežius Pranciškus taip pat įtraukė eilutę, pagal kurią galima paskirti pavaduotoją, kuris padėtų pirmininkui „tais teisminiais metais, kai pirmininkas turi atsistatydinti”.
Dabartinio Vatikano tribunolo pirmininko, teisėjo Giuseppe Pignatone (Džiuzepės Pinjatonės), kadencija baigsis 2024 m. Jis atliko pagrindinį vaidmenį Vatikano finansų byloje nuo pat pirmojo posėdžio 2021 m.