Rugpjūčio 27 dieną Pranciškus audiencijoje priėmė Įstatymų leidėjų katalikų tinklo narius, kurie dalyvauja 12-ajame kasmetiniame susitikime Frascati, miestelyje Romos apylinkėse. Popiežius kalbėjo apie vieną iš didžiausių šiuolaikinių uždavinių – pasiekti, kad technologijos tarnautų asmeniui ir bendrajam gėriui, taip pat apie pandemijos krizę, iš kurios turime stengtis išeiti geresni.
Pandemijos krizės kontekste, pažymėjo popiežius, įstatymų leidėjų vaidmuo labai svarbus, siekiant politinėmis priemonėmis visapusiškai atnaujinti bendruomenių ir visuomenės gyvenimą.
„Ne vien tam, kad būtų įveiktas virusas ir ne tam, kad paprasčiausiai būtų grįžta į prieš pandemiją buvusią situaciją, bet tam, kad būtų sprendžiamos giliosios problemos, kurias krizė parodė ir pagilino: skurdas, socialinė nelygybė, plintantis nedarbas, prieiga prie švietimo trūkumo“, – pažymėjo popiežius. Jis pridūrė, jog dabartiniu, neramiu ir pasidalijimų metu parlamentarų ir, plačiau žiūrint, politikų vaidmuo nėra itin gerbiamas. Tačiau ar gali būti kas kilnesnio už tarnavimą bendrajam gėriui ir prioritetą visų gerovei, o ne savo sąskaitai?
„Tai visada turėtų būti jūsų tikslas, nes gera politika yra būtina visuotinei brolybei ir socialinei taikai“, – sakė popiežius.
Popiežius savo kalboje įstatymų leidėjams katalikams taip pat palietė kitą temą, kurią jis apibūdino kaip viena iš didžiausių mūsų epochos iššūkių: pasiekti, kad ir technologijos tarnautų bendrajam gėriui. Teisinga džiaugtis mokslo ir technologijų pažanga, taip pagerinusių mūsų gyvenimo kokybę, žmogaus kūrybingumo, kuris yra Dievo dovana, išraiška.
„Tačiau paliktos vien sau pačioms ir rinkos jėgoms, be atitinkamų gairių, suteiktų įstatymdavių asamblėjų ar kitų viešų autoritetų, kurie vadovaujasi socialine atsakomybe, šios inovacijos gali pradėti grasinti žmogiškos būtybės orumui“, – sakė popiežius. Kalbama ne apie technologijų pažangos stabdymą, bet apie tokius dalykus, kaip virtuali pedopornografija, piktnaudžiavimas asmens duomenimis, informacinės atakos prieš gyvybiškai svarbią infrastruktūrą, kaip kad ligoninės, per socialinius tinklus skleidžiamą melą.
„Dėmesinga įstatymų leidyba gali ir turi vadovauti technologijų evoliucijai ir pritaikymui, orientuotiems į bendrąjį gėrį. Jus šiltai drąsinu prisiimti rimto ir gilaus moralinio apmąstymo apie mokslo ir technologijų pažangos galimybes ir rizikas uždavinį, kad tai reguliuojančios įstatymų leidyba ir tarptautinės normos labiau atsižvelgtų į visapusišką žmogaus pažangą ir taiką, nei į pažangą dėl jos pačios“, – pažymėjo popiežius.