REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Persijos įlankos katalikams – raginimas išlikti ramiems didėjant įtampai regione

ŠaltinisEWTN NEWS

Artimuosiuose Rytuose sparčiai augant įtampai po Irano, Jungtinių Valstijų ir Izraelio karinių veiksmų, Persijos įlankos regione gyvenantys katalikai paraginti išlikti ramūs ir melstis už taiką.

Popiežius Leonas XIV sekmadienį pareiškė su dideliu susirūpinimu sekantis žinias apie JAV ir Izraelio smūgius Iranui bei nepritarė ginkluotos jėgos naudojimui. Jis paragino dialogu sustabdyti smurto spiralę, kol ji netapo „negrįžtamu sūkuriu“.

Tuo tarpu didėjant regioniniam nerimui, Apaštališkasis Pietų Arabijos vikariatas, aptarnaujantis katalikų bendruomenes Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Omane ir Jemene, išplatino skubų pranešimą, kurį pasirašė vyskupas Paolo Martinelli (Paolas Martinelis) OFM kap.

Pareiškime vyskupas paragino tikinčiuosius „išlikti ramiais ir santūriais“ bei „atidžiai laikytis“ civilinės valdžios institucijų nurodymų.

Jis taip pat kvietė katalikus į krizę atsakyti dvasiniu būdu, ragindamas likti „vieningus maldoje už taiką“ ir kviesdamas tikinčiuosius kasdien kalbėti Rožinį taikos ir susitaikymo intencijomis, o visose vikariato Mišiose įtraukti maldas už taiką.

Remiantis vikariato paskelbta statistika, jo globojamų katalikų skaičius siekia 1 122 659. Tai didelė ir įvairi bendruomenė, kurios daugelis narių yra emigrantai, su didėjančiu susirūpinimu stebintys besiklostančią situaciją.

Remiantis vikariato paskelbta statistika, jo globojamų katalikų skaičius siekia 1 122 659.

Irano atsakas į vasario 28 dieną įvykdytus Jungtinių Valstijų ir Izraelio smūgius tuo metu peržengė Izraelio ribas – raketos ir dronai buvo nukreipti į kelias šalis, kuriose dislokuotos JAV pajėgos ir svarbi regioninė infrastruktūra, o Artimieji Rytai ėmė ruoštis platesnei konfrontacijai.

Naujienų agentūra „Reuters“ pranešė apie smūgius arba bandymus smogti Kuveitui, Katarui, Jungtiniams Arabų Emyratams, Bahreinui ir Jordanijai, pažymėdama, kad dauguma įskriejusių sviedinių buvo perimti.

Jungtiniuose Arabų Emyratuose Abu Dabyje girdėti stiprūs sprogimai, apie sprogimus pranešta ir Dubajuje.

Jungtiniuose Arabų Emyratuose Abu Dabyje girdėti stiprūs sprogimai, apie sprogimus pranešta ir Dubajuje, o vienas iš miesto prabangių viešbučių rajonų buvo apgadintas. Taip konfliktas persikėlė į tankiai apgyvendintas civilines teritorijas, gyventojams per šventąjį Ramadano mėnesį patiriant šoką ir sumaištį.

Bahreine valdžios institucijos pranešė, kad buvo atakuotas su JAV penktuoju laivynu susijęs aptarnavimo centras, o vaizdo įrašuose matyti dūmai netoli pakrantės.

Kuveito oficialioji naujienų agentūra paskelbė, kad dronas taikėsi į Kuveito tarptautinį oro uostą. Keli darbuotojai patyrė lengvus sužalojimus, padaryta nedidelė žala keleivių terminalui, išryškinant konflikto persimetimo į civilinės aviacijos infrastruktūrą riziką.

Saudo Arabijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad oro gynybos sistemos perėmė sviedinius, nukreiptus į Rijado regioną ir Rytų provinciją, ir pasmerkė, jos teigimu, Irano atakas.

Irake, regioninės ir vietos žiniasklaidos duomenimis, dronai mėgino atakuoti Erbilio tarptautinį oro uostą Kurdistano regione, tačiau buvo perimti. Tai rodo, kad pavojaus zona išsiplėtė, nors nepriklausomi patvirtinimai skirtinguose šaltiniuose skiriasi.

Anksčiau šeštadienį Izraelis paskelbė surengęs „prevencinį“ smūgį prieš taikinius Irane, kartu pranešta ir apie JAV veiksmus. „Reuters“ informavo, kad Pentagonas JAV smūgius pavadino „OPERACIJA EPINIS ĮTŪŽIS“ (Operation Epic Fury).

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis

REKLAMA

Patreon paramos skydelis

PARAMA

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte