Leidinio “Crux” ir Rytų Nigerijoje įsikūrusios nevyriausybinės organizacijos “International Society for Civil Liberties and Rule of Law” (“Intersociety”) duomenimis, iš 5 500 krikščionių, pernai nužudytų dėl tikėjimo, 90 proc. buvo nigeriečiai, praneša tinklapis persecution.org.
Be to, “Intersociety” duomenimis, per pastaruosius 14 metų Nigerijoje dėl krikščionių tikėjimo nužudyta 52 250 žmonių.
Kaip pažymi “Crux”, Nigerijos konstitucija “draudžia federalinei ir valstijų vyriausybėms nustatyti valstybinę religiją, draudžia religinius prietarus ir garantuoja žmonių teisę laisvai pasirinkti, praktikuoti, propaguoti ar keisti savo tikėjimą”.
per pastaruosius 14 metų Nigerijoje dėl krikščionių tikėjimo nužudyta 52 250 žmonių.
Nors išoriškai ši deklaracija gali atrodyti palanki krikščionims, Megan Meador iš Laisvės gynimo aljanso (Alliance Defending Freedom) teigė, kad jos organizacija “yra susidūrusi su atvejais, kai krikščionys buvo atiduoti šariato teismams, neturintiems jurisdikcijos, ir apkaltinti tokiais nusikaltimais kaip apostazė, kuri Nigerijoje nelaikoma nusikaltimu”.
Krikščionims Nigerijoje gresia ne tik pavieniai asmenys, bet ir šeima, bendruomenė ir vyriausybė. Nepaisant dedamų pastangų, kurias patvirtina konstitucija, Nigerija nesugeba apsaugoti savo gyventojų, kurių yra apie 108,3 milijono krikščionių, t. y. maždaug pusės visų šalies gyventojų.
Per pastaruosius dvidešimt metų Nigerijoje padaugėjo smurto prieš krikščionis, ypač šiauriniame šalies regione. Nepaisant to, kad Nigerija Jungtinėse Valstijose nebuvo įtraukta į ypatingą susirūpinimą keliančių šalių sąrašą, ji laikoma didžiausia krikščionių persekiotoja pasaulyje.