REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Patriarchas Kirilas yra tapęs dabartinės situacijos įkaitu, mano ES vyskupų komisijos pirmininkas

ŠaltinisVATICAN NEWS

Europos Sąjungos vyskupų komisijos (COMECE) pirmininkas kardinolas Jeanas-Claude’as Hollerichas (Žanas Klodas Olerišas) laišku kreipėsi į Maskvos patriarchą Kirilą, prašydamas skubiai kreiptis į Rusijos valdžią, kad ši nedelsdama nutrauktų karo veiksmus prieš Ukrainos žmones.

Sukrėstas tragiškų liudijimų iš apgultų Ukrainos teritorijų, ES vyskupų komisijos pirmininkas taip pat paragino patriarchą reikalauti, kad būtų atverti saugūs humanitariniai koridoriai ir sudarytos sąlygos teikti humanitarinę pagalbą.

Kreipdamasis į patriarchą kaip į žmogų, kuris turi galimybę prisidėti prie šio konflikto sprendimo, kardinolas Hollerichas priminė 2016 m. patriarcho Kirilo ir popiežiaus Pranciškaus paskelbtą bendrą pareiškimą, kuriame buvo apgailestaujama dėl jau tuo metu Ukrainoje vykusių karo veiksmų.

„Prašau, kad tą kartą ištarti žodžiai nebūtų tušti“, – pridūrė COMECE pirmininkas.

Taizé ekumeninės bendruomenės prioras br. Aloisas yra įsitikinęs, kad Bažnyčios turi atlikti svarbų vaidmenį siekiant taikos ir neturėtų jo atsisakyti.

„Žinau, kad šiomis dienomis daug religinių lyderių bando paveikti patriarchą Kirilą, kad jis pasisakytų prieš karą Ukrainoje“ – sakė br. Aloisas interviu „Deutsche Welle“. Jis pridūrė, kad jo bendruomenė taip pat stengiasi palaikyti glaudžius ryšius su ukrainiečių bendruomenėmis, joms padėti ir padrąsinti.

Rusijos Ortodoksų Bažnyčia – tai ne tik patriarchas Kirilas.

„Rusijos Ortodoksų Bažnyčia – tai ne tik patriarchas Kirilas, kaip ir katalikybė – ne tik popiežius. Yra daug ortodoksų, kurie garsiai protestuoja prieš Rusijos invaziją į Ukrainą“, – sakė italų katalikų žinių agentūrai SIR Maskvoje gyvenantis iš Sardinijos salos kilęs italų tautybės ortodoksų kunigas Giovanni Guaita.

Jis kartu su daugiau kaip trimis šimtais kitų Rusijos ortodoksų dvasininkų pasirašė laišką, kuriame raginama siekti taikos ir nutraukti kraujo liejimą. 

Tame laiške rašoma, kad krikščionys negali stovėti nuošalyje, kai brolis žudo brolį. Iš Italijos kilęs ortodoksų kunigas pabrėžia, kad jis ir toliau ketina elgtis pagal savo sąžinę, nors Rusijoje už tokį elgesį dabar gresia iki 15 metų kalėjimo.

Interviu agentūrai SIR kunigas vienareikšmiškai nesmerkia Maskvos patriarcho. Nors pastaruoju metu iš jo lūpų skambėję žodžiai daugelį žmonių papiktino ar nuvylė, italas kunigas ortodoksas vis dėlto mano, kad Kirilas yra tapęs dabartinės situacijos įkaitu.

Pasak italo ortodoksų kunigo, norint suprasti padėtį, kurioje yra atsidūręs Maskvos patriarchas, reikia atsiminti ir tai, kad Katalikų ir Ortodoksų Bažnyčių santykiai su pasaulietine valdžia yra diametraliai priešingi.

Kai prieš keliolika šimtmečių žlugo Romos imperijos vakarų dalis, Romos miestas ilgą laiką neturėjo pasaulietinės valdžios. Šią atsakomybę prisiėmė popiežiai. Rytinėje dalyje – Konstantinopolyje – buvo priešingai. Patriarchas buvo visiškai pavaldus imperatoriui. Šis istorinis paveldas, deja, daro didžiulę įtaką ir sprendimams šiandien. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte