Nauju filmu „Motina Teresė ir aš” siekiama įkvėpti gerumo veiksmams, rašo CNA.
Kamal Musale filmas su tokiais aktoriais kaip Banita Sandhu, Jacqueline Fritschi-Cornaz ir Deepti Naval pasakoja Motinos Teresės gyvenimo įkvėptą istoriją apie meilę ir užuojautą.
Filmą kūrė: „Curry Western Movies”, Indija, „Les Films du Lotus”, Šveicarija, „Motina Teresė ir aš”, Jungtinė Karalystė.
Filmas trunka 122 min.
Tarptautiniame kino festivalyje „Mirabile Dictu” Romoje filmas iš 2’000 paraiškų pelnė Geriausio filmo apdovanojimą”.
Brazilijoje filmas pasirodys šį rugsėjį dubliuota portugališka versija. Indijoje filmas pasirodys 2023 m. spalio 14 d. dubliuota hindi ir anglų kalbomis.
Filme susipina dviejų moterų, abejojančių savimi, gyvenimai, tačiau galiausiai abi jos, nepaisydamos asmeninių sunkumų, įveikia savo pašaukimo iššūkį.
„Motina Teresė ir aš” pasakoja apie Kavitą, jauną moterį, kuri netikėtai tampa nėščia. Galvodama, ar darytis abortą, ji grįžta į savo gimtąjį miestą Indijoje, kur jos jau garbaus amžiaus auklėtoja pasakoja istoriją apie pirmąsias Motinos Teresės darbo dienas Kalkutos gatvėse. Sužinojusi, kaip Motina Teresė susidūrė su daugybe abejonių po to, kai nebegalėjo girdėti Jėzaus balso, Kavita pajunta įkvėpimą.
Filmo premjera JAV įvyks specialiame renginyje Niujorke rugsėjo 5 d. Tarptautinę labdaros dieną, kurią Jungtinės Tautos įsteigė paminėti šventosios Kalkutos Teresės mirties metinėms. Spalio 5 d. filmas bus rodomas 800 kino teatrų visoje JAV.
Filmo vykdomasis prodiuseris Thierry Cagianutas (Tjeris Kagianutas) sako, kad šis filmas – tai bandymas įkvėpti žmones visame pasaulyje sekti Motinos Teresės pavyzdžiu ir mažais gerumo darbais kurti geresnį pasaulį.
Jis paaiškino, kad filmo kūrėjai nusprendė imtis sudėtingo sumanymo – parodyti Motinos Teresės gyvenimo laikotarpį, kai ji patyrė tamsą ir dvasinę krizę, panašią į tą, kurią išgyveno tokie šventieji kaip Kryžiaus Jonas ir Teresė iš Avilos.
Parodydami šią populiarios šventosios pusę, filmo kūrėjai tikėjosi, kad ji tkiu būdu „taps artimesnė” žmonėms.
„Kai pamatote, kaip ji kovojo ir kaip atkakliai, staiga ji tampa daug žmogiškesnė, nes ji taip pat yra moteris, patirianti daug kančių, ir tai daro ją artimesnę”, – aiškino T. Cagianutas.