Kirko Camerono (Kirko Kamerono) naujasis filmas apie įvaikinimą pavadinimu „Gyvybės ženklas” (angl. „Lifemark“) sulaukė didžiulės sėkmės JAV kino teatruose. Šiuo metu jis užima antrąją vietą pagal populiarumą, o žiūrovams ši krikščioniška drama, skatinanti rinktis gyvybę, taip patiko, kad net prailgintas jos rodymas kino teatruose.
2022 m. sukurta režisieriaus Kevino Peepleso (Kevino Pipleso) drama iš tiesų yra adaptacija tikros įvaikinimo istorijos, anksčiau ekranizuotos 2018 m. trumpametražiame dokumentiniame filme „Aš gyvenau Parkerio alėjoje“ (angl. k. I Lived on Parker Avenue). Pagrindinis jos aktorius K. Cameronas sako, kad žiūrovai filmą apibūdina kaip „giliai jaudinantį”, „sušildantį širdį” bei „įkvepiantį”.
Filme šlovinamas gyvybę palaikantis įvaikinimo pasirinkimas per tikrą Luizianos valstijoje gimusio Davido Scottono (Deivido Skotono) istoriją. Įvaikintas dar būdamas kūdikis, vaikinas užaugo mylinčiuose namuose. Būdamas 18 metų, jau bebaigiantis vidurinę mokyklą, jaunuolis netikėtai gauna žinutę iš savo biologinės motinos, kuri prašo susitikti.
Skatinamas įtėvių, šis vaikinas leidžiasi į jaudinančią kelionę, kurios metu atskleidžiama tiesa apie jo praeitį, įskaitant motinos pasirinkimą gimdyti, kai ji buvo išsigandusi paauglė. Filmas paremtas dokumentiniu filmu „Aš gyvenau Parkerio aveniu”, kurį sukūrė „Louisiana Right to Life”.
Filmas, atskleidžiantis gyvybės pasirinkimo grožį
Į šią istoriją gražiai įsipynusi žinia apie gyvybę pasakojama per sėkmingo įvaikinimo istoriją, žurnalistams apie filmą sakė vykdomasis prodiuseris Stephenas Kendrickas (Stefenas Kendrikas).
Jis sakė: „Manau, kad Bažnyčia mūsų kartoje turi nuostabią galimybę ne tik paremti moteris, patiriančias krizinį nėštumą, bet ir praktikuoti tai, kas pasakyta Jokūbo laiške: ,Tyras ir nesuteptas pamaldumas Dievo, mūsų Tėvo, akyse yra rūpintis našlaičiais ir našlėmis jų sielvarte ir sergėti save nesuterštą šiuo pasauliu'” (Jok 1, 27).
Be kita ko S. Kendrickas pridūrė: „O kadangi pats buvau įvaikintas ir savo akimis mačiau, koks įvaikinimas gali būti nuostabus, žinau, kad Dievo širdis yra skirta našlaičiams. Mes esame dvasiškai įvaikinti, kai tikime Kristumi. Manau, kad Bažnyčia turi nuostabią galimybę būti Jėzaus ir mūsų kartos rankomis ir kojomis, ištiesdama pagalbos ranką ir remdama įvaikinimą.”
Jis teigė, kad filmas ne tik atveria diskusiją apie galimybę rinktis gyvybę, o ne abortus, bet ir meta iššūkį krikščionims, kaip gyventi pagal savo tikėjimą.
Žiūrovai įvertino labai palankiai
„The Daily Wire” praneša, kad filme vaidinantis krikščionis aktorius K. Cameronas savaitgalį feisbuke pasidžiaugė, kad žiūrovai dramą priėmė labai palankiai: „Ar girdėjote geras naujienas apie „Gyvybės ženklą”? 1 100 kino teatrų paprašė palikti jį dar vienai savaitei. Mes pasakėme TAIP!” Jis padėkojo žiūrovams už filmo palaikymą, pažymėdamas, kad jis užėmė 2 vietą kino teatruose, o garsiajame kino tinklalapyje „Rotten Tomatoes” sulaukė 97 proc. žiūrovų palaikymo.
K. Cameronas paaiškino, kad filmas „iš tikrųjų įgauna pagreitį”, nes žmonės jį vis žiūri. Jis taip pat padėkojo visiems, kurie palaikė „švenčiantį ir ginantį gyvybės brangumą ir įvaikinimo grožį” filmą.
„Žinote, kartais žiūrovams filmas patinka, o kritikai jį visaip varto, nekenčia, laiko niekam tikusiu, – pridūrė jis. – Tačiau, laimei, dėl kažkokių priežasčių visi atsiliepimai yra teigiami”.
„BoxOfficeMojo” duomenimis, iki šiol filmas visame pasaulyje uždirbo 4,3 mln. dolerių.
Filmui suteiktas PG-13 reitingas dėl teminių elementų. Kūrėjai teigė, kad šis įvertinimas pagrįstas scena, kai moteris priima sprendimą abortų įstaigoje, tačiau „niekas neparodyta ar neaptariama grafiškai”.