Škotijos parlamento narė pasiūlė vyriausybei „išnagrinėti procesus”, pagal kuriuos jau aštuonerių metų vaikams būtų leista teisėtai ir savarankiškai pakeisti savo lytį.
Škotijos žaliųjų partijos narė Maggie Chapman interviu transliuotojui LBC teigė, kad dabartinės reformos gali būti nepakankamos. M. Chapman karštai palaiko prieštaringai vertinamas Škotijos vyriausybės lyčių reformas, kuriomis siekiama palengvinti asmenims gauti lyties pripažinimo pažymėjimą (angl. Gender Recognition Certificate, GRC) ir faktiškai pakeisti savo lytį.
Žurnalistas Tomas Svarbrikas (Tom Swarbrick) citavo ankstesnius Chapman komentarus šiuo klausimu, kuriuose ji teigė: „Būtų tikslinga ir naudinga, kad vaikams iki 16 metų taip pat būtų oficialiai galima keisti lytį”.
„Ar tai reiškia, kad jūs pritartumėte tam, kad, pavyzdžiui, aštuonmečiui būtų teisiškai pakeista jo lytis?”, – klausė Swarbrickas.
Manau, kad komitete, kuris nagrinėjo (Sturgeon lyčių reformos) teisės aktus, išgirdome daugybę translyčių asmenų, kurie gerokai iki 16 metų žinojo, kad yra translyčiai, ir mes turėtume ieškoti procesų, kuriuose jie galėtų būti pripažinti. Tai nereiškia, kad mes nustatome amžių, nuo kurio tai yra gerai, reikės daug platesnių diskusijų.”
Swarbrickas patikslino: „Jūs galvojate, kad jaunesnis nei 16 metų vaikas pats nuspręstų pasikeisti lytį?”
„Taip”, – atsakė Chapman.
„Taigi teoriškai tai galėtų padaryti ir aštuonmetis?”
„Manau, kad iš principo turėtume tai išnagrinėti”, – patvirtino Chapman.
Pajutęs progą, p. Swarbrickas tęsė: „Ar sumažintumėte balsavimo amžių iki 8 metų?”
„Manau, kad iš tikrųjų turėtume pažvelgti į tai, kaip visuomenėje apskritai elgiamasi su jaunimu”, – atsakė Chapman.
mokykliniuose vadovėliuose dėstoma lytis yra „labai supaprastinta” tikrovė
„Taigi, Škotijoje norėtumėte, kad 8 metų vaikai galėtų balsuoti ir teisėtai pasikeisti lytį?”
„Aš ne tai pasakiau, prašau neiškraipyti mano žodžių”, – atsitraukė kairiojo sparno parlamento narė.
Tuomet jai buvo pateikti ankstesni kairiųjų parlamento narės komentarai, kuriuose ji teigė, kad „lytis nėra dvinarė ir nekintama”, t. y. negalinti būti pakeista. Swarbrickui paklausus, ar ji galėtų nurodyti pavyzdį, kai žmogus pakeitė savo biologinę lytį, Chapman teigė, kad mokykliniuose vadovėliuose dėstoma lytis yra „labai supaprastinta” tikrovė.
Ji teigė, kad į lytį žvelgti kaip į dvinarę kategoriją yra „gerokai, gerokai, gerokai per daug supaprastinta”. Tačiau ji nepateikė pavyzdžio, kad kam nors būtų pavykę pakeisti savo biologinę lytį.
Praėjusį mėnesį Škotijos parlamentas priėmė Škotijos vyriausybės lyčių reformos įstatymą, pagal kurį 16 metų ir vyresniems asmenims būtų daug lengviau oficialiai pakeisti lytį. Įstatymo projekte panaikinamas reikalavimas, kad norint gauti leidimą tokiam veiksmui, gydytojui būtų diagnozuota disforija, ir sutrumpinamas laikas, kurį prašytojas turi pragyventi norimos lyties asmenyje, nuo dvejų metų iki trijų mėnesių.
Pirmadienį JK vyriausybė paskelbė ketinanti blokuoti įstatymo projekto įsigaliojimą, pasinaudodama konstituciniu mechanizmu, įtrauktu į teisės aktus, kuriais 1998 m. Škotijai pirmą kartą buvo suteiktos decentralizuotos galios.