Lietuvos krikščioniškų religinių bendruomenių atstovai reiškia vieningą palaikymą Ukrainos žmonėms. Pasak jų, šiuo metu karo nualintai šaliai svarbu suteikti visokeriopą pagalbą.
Trečiadienį Seime susitikimas su krikščioniškų konfesijų vadovais ir atstovais buvo surengtas matant ir girdint, kokį sunkų gyvenimą šiandien gyvena broliai ir seserys ukrainiečiai.
Seimo Pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas pabrėžia, kad labai svarbu padėti ukrainiečiams, kovojantiems Ukrainoje ir atvykstantiems čia į Lietuvą, taip pat svarbu nepamiršti ir į Lietuvą atvykstančių rusų bei baltarusių, kurie bėga nuo režimo. Seimo narys atkreipia dėmesį, kad svarbu saugoti ir pagarbiai elgtis su kitataučiais, esančiais Lietuvoje.
„Visuomenėje turime komunikuoti aiškiai, kad Lietuvoje gyvenantys rusai nėra kalti už Putino nusikaltimus. Lietuvoje gyvenantys baltarusiai nėra kalti, kad Lukašenka išprotėjęs. Mes turime galvoti, kad neapykanta mūsų šalyje neišvirstų į precedentus. Tautybės tema negali tapti papildoma medžiaga Rusijos ir Baltarusijos propagandai“, – situacijos rimtumą pabrėžia P. Saudargas.
Diskusijoje dalyvavęs Katalikų bažnyčios Lietuvoje atstovas Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas pabrėžė Bažnyčios vaidmenį esamoje situacijoje, pirmiausia, savo maldomis suteikti maldos skydą ukrainiečiams, taip pat svarbi visos krikščionybės misija – nešti viltį žmonėms ir kovoti su nerimu ir baime.
„Jaučiamas žmonių nerimas, didelis nerimas, baimė. Net esu įvardijęs vienu atveju – tai baimės dvasia, kuri tikrai puola, atakuoja. Mes čia galime padėti, kaip apaštalas Paulius sako, būkite pasiruošę liudyti viltį. Iš kur ta viltis? Tai mūsų pavieniai krikščionys, mūsų bendruomenės turi būti tie vilties nešėjai“, – teigė arkivyskupas G. Grušas.
Seimo narė Dalia Asanavičiūtė atkreipia dėmesį į visuomenės poreikį ieškoti ramybės. Svarbu įvairiems maldos namams, dvasiniams lyderiams, politikams ir visuomenei nešti paguodos žinią. „Žmonės jaučia pasimetimą, jaučia baimę, o atėję bažnyčioje žmonės atveria širdis, priima paguodą ir padrąsinimą. Labai svarbu, kad dvasiniai lyderiai bažnyčiose neštų nuraminimo, stiprybės teikiančią žinutę apie Dievo ramybę, ypač šituo neramiu laiku“, – kalbėjo D. Asanavičiūtė.
Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis susitikime pabrėžė, kad šiuo metu visuomenei svarbiausia nesusipriešinti, pagarbiai elgtis su savo artimu. Anot jo, sudėtingas laikotarpis Ukrainoje atneša ilgą maratoną, todėl svarbu kiekvienam susitelkti ties savo misija padėti ne tik sau, bet ir kitam.
Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos kancleris Vitalijus Mockus diskusijos metu išreiškė prašymą ir palinkėjimą visiems krikščioniškai bendrauti ir padėti pabėgėliams. Stabdyti nepamatuotus, neadekvačius, provokuojančius pasisakymus prieš stačiatikių bažnyčią. „Net ir patriarcho politiniai pasisakymai įvairiomis temomis, ne tik karo metu, bet apskritai politiniai pasisakymai, juo labiau kitoje šalyje, mūsų stačiatikių vyskupijos neįpareigoja visiškai“, – situaciją nupasakojo kunigas Vitalijus Mockus.
Stačiatikių vyskupas Amvrosijus Fedukovičius diskusijoje norėjo pasiūlyti sprendimą, kaip būti taikiems ir ramiai gyventi: labai svarbu atsakingai naudoti žodžius dėl įtemptos situacijos ir neišprovokuoti konfliktų, be galo svarbu išlikti ramiems. „Labai svarbu, kad kiekvienas šiandien atsakingai dirbtų savo darbą. Labai svarbu atsargiai pasisakyti – neatsargus žodis gali sukelti daugiau nerimo, net konfliktų“, – atsakingo žodžio reikšmę pabrėžė vyskupas A. Fedukovičius.
Krikščioniškų religinių bendruomenių atstovai kviečia Lietuvos ir viso pasaulio gyventojus melstis už Ukrainą ir jos žmones. Susitikimo svečiai ragino aukoti labdarai remiant Ukrainos vaikus, moteris ir vyrus, bėgančius nuo karo ar pasilikusius karo zonoje.