REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Krikščioniška JK organizacija įspėja – už pagalbos ukrainiečiams gali slėptis prekyba žmonėmis

Krikščioniška britų organizacija paragino būti atsargiems, šalies vyriausybei pradedant įgyvendinti programą, pagal kurią JK gyventojai, norintys padėti ukrainiečiams ir savo namuose jiems suteikti prieglobstį Ukrainos pabėgėliams, gali gauti išmokas.

CARE besivadinanti grupė palankiai įvertino programos „Namai Ukrainai” ketinimus padėti ukrainiečiams, bėgantiems nuo karo, tačiau įspėjo, kad yra „piktnaudžiavimo tikimybė”.

Perspėjimas buvo paskelbtas pirmadienį, tą pačią dieną, kai pradėjo veikti vyriausybinė interneto svetainė, kurioje žmonės gali pateikti paraiškas tapti karo pabėgėlių globėjais.

Vyriausybė pasiūlė žmonėms priimti ukrainiečių pabėgėlį į savo namus už 350 svarų sterlingų per mėnesį.

Už prekybą žmonėmis atsakinga CARE organizacijos vadovė Lauren Agnew (Loren Anjnu) teigė, kad būtina tinkamai tikrinti pabėgėlius, kad jie netaptų šiuolaikinės vergovės aukomis.

Programa yra motyvuojanti ir galėtų būti naudinga daugeliui asmenų, tačiau reikia atidžiai pasverti jos logistiką, sakė ji.

„Kadangi reikia greitai išnagrinėti daugybę paraiškų, tikrinant potencialius šeimininkus gali būti pro akis praleisti svarbūs dalykai”, – teigia organizacijos vadovė.

Ji paragino imtis „griežtų apsaugos priemonių”, kad būtų užtikrintas pabėgėlių saugumas ir gerovė jų buvimo Jungtinėje Karalystėje laikotarpiu.

Šios priemonės turėtų apimti tolesnius patikrinimus, kuriais būtų užtikrinta, kad pabėgėliai nebūtų išnaudojami savo šeimininkų, sakė L. Agnew.

„Naujausiais Nacionalinės nusikalstamumo agentūros statistiniais duomenimis, Jungtinėje Karalystėje yra mažiausiai 6-8 tūkst. šiuolaikinės vergovės nusikaltėlių”, – tęsė ji.

„Galime būti tikri, kad kai kurie iš šio skaičiaus žmonių, pasinaudoję programa „Namai Ukrainai”, turės galimybę pasipelnyti pažeidžiamų asmenų, ieškančių prieglobsčio Jungtinėje Karalystėje, sąskaita. Pabėgėlių apgyvendinimas namuose visoje Jungtinėje Karalystėje nėra istorijos pabaiga. Turi būti atliekami tolesni patikrinimai, kad būtų užtikrinta, jog šie asmenys nėra išnaudojami”, – įspėja vadovė.

Be kita ko ji mano: „Turime prisiminti, kad pabėgėliai yra labai pažeidžiami. Negalima leisti, kad jie liktų nematomi”.

Pabėgėlių taryba išreiškė panašų susirūpinimą ne tik dėl pabėgėlių saugumo ir gerovės, bet ir dėl jų rėmėjams teikiamos paramos lygio.

„Kalbame apie labai traumuotas moteris ir vaikus, kurių patirtys yra unikalios, todėl paramos lygis turi būti atitinkamas”, – sakė ji.

Toliau ji tęsė: „Tai tas pats, kas prašyti žmonių būti globėjais be jokių patikimų patikrinimų, apmokymų ar socialinio darbuotojo, kuris jiems padėtų. Čia atvykstantys asmenys, kurių gyvenimas jau apsivertė aukštyn kojomis, taip pat neturės visų teisių į išmokas, todėl yra reali rizika, kad jie gali likti benamiais, jei jiems teks palikti globėjų ar naujos šeimos namus, o tai būtų visiškai sukrečiantis dalykas”, – pastebi L. Agnew.

Taip pat ji mano, kad labai svarbu, kad karo pabėgėliai galėtų greitai pasiekti šeimos gydytojus, psichikos sveikatos tarnybas ir mokyklas, kad jiems būtų užtikrinta parama, kurios jiems labai reikės, kad galėtų iš naujo kurti savo gyvenimą Jungtinėje Karalystėje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte