REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Keturi etiniai iššūkiai G. Meloni vyriausybei

ŠaltinisCNE

Kadangi viena svarbiausių Italijos problemų yra demografinis nuosmukis, naujai paskirtai Giorgiai Meloni (Džordžai Meloni) administracijai teks nemažai darbo. Naujoji Italijos premjerė mano, kad tradicinė šeima yra pagrindinė kovos su mažėjančiu gimstamumu priemonė.

Penktadienis Italijoje buvo istorinė diena. Taip sakė buvusi Romos merė Virginia Raggi. „Pirmą kartą prie Italijos vairo stovės moteris”, – pasakė ji. Ši moteris yra 45 metų Giorgiai Meloni. Buvusi žurnalistė ir konservatyvios partijos „Fratelli d’Italia” („Italijos broliai”) lyderė.

Penktadienį ji tapo 60-ąja Italijos ministre pirmininke. Atvykusi į Prezidento rūmus baltu „Fiat 500″, ji susitiko su prezidentu Sergio Mattarella (Serdžu Matarela). Po daugiau nei valandos ji pristatė savo kabinetą, kuris yra „pasirengęs suteikti Italijai vyriausybę, kompetentingai sprendžiančią mūsų laikmečio iššūkius”. Šeštadienio rytą ministrų kabinetas buvo patvirtintas.

Meloni kabinetą, daugelio žiniasklaidos priemonių įvardijamą kaip „dešiniausia administracija nuo Antrojo pasaulinio karo laikų”, sudaro Matteo Salvini dešiniųjų partija „Lega” ir Silvio Berlusconi centro dešinioji partija „Forza Italia”.

Nors koalicija neatrodo tokia vieninga, kokia buvo per pristatymą, Meloni turi ambicingų planų. Kampanijos metu Romos katalikė save pristatė kaip „krikščionę motiną”, kuri atkurs nacionalinį pasididžiavimą.

Kas vadovaus šeimos ir sveikatos apsaugos klausimams?

Italijoje tam yra dvi žinybos: Sveikatos apsaugos ir Šeimos ir lygių galimybių ministerijos. Meloni pakeitė pastarosios ministerijos pavadinimą, prie jo pridėdama „gimstamumo”. Vienas pagrindinių naujosios Meloni vyriausybės tikslų – kovoti su demografiniu nuosmukiu ir skatinti jau kelis dešimtmečius mažėjantį gimstamumą šalyje.

Vienas pagrindinių naujosios Meloni vyriausybės tikslų – kovoti su demografiniu nuosmukiu ir skatinti jau kelis dešimtmečius mažėjantį gimstamumą šalyje.

Todėl ministrė Eugenia Roccella turi stengtis, kad Italijoje gimtų daugiau vaikų. Anksčiau ji dirbo „Šeimos dienoje” – katalikiškoje už gyvybę kovojančioje iniciatyvinėje grupėje, kuri, be kita ko, 2016 m. aršiai protestavo prieš tos pačios lyties asmenų registruotos partnerystės įvedimą. Tos pačios lyties asmenų santuokos Italijoje neegzistuoja, ir ši Meloni vyriausybė jos tikrai neįves.

Roccellos kolega Sveikatos apsaugos ministerijoje yra 56 metų Orazio Schillaci, branduolinės medicinos profesorius. Pasak dienraščio „Corriere della Sera”, O. Schillaci yra labai vertinamas akademinės bendruomenės. Jis buvo Aukštojo sveikatos instituto mokslinio komiteto, padėjusio ministerijai priimti svarbiausius sprendimus COVID-19 pandemijos metu, narys.

„Corriere della Sera” šį žmogų apibūdina kaip „grynai techninę figūrą”, nes jis niekada neužėmė politinių pozicijų. „Diskretiškas, labai puikus darbuotojas, labai preciziškas ir punktualus, gebantis pasiekti rezultatų: visiškai atsiribojęs nuo triukšmo.”

Migracijos iššūkis

Italija yra vienas iš pagrindinių vartų į Europą punktų, o nuo metų pradžios šalies krantus laivais pasiekė 70 tūkst. migrantų. Per savo rinkimų kampaniją Meloni žadėjo kovoti su imigracija ir sugriežtinti Italijos sienų apsaugą. Tarp žadėtų priemonių – spartesnė repatriacija ir griežtesnės prieglobsčio suteikimo taisyklės. Meloni taip pat ragino blokuoti Šiaurės Afriką, kad migrantai negalėtų išplaukti į jūrą, ir atnaujinti labdaros gelbėjimo laivų veiklos apribojimus.

Tiek migrantai, tiek pagalbos organizacijos baiminasi būsimos vyriausybės. Afrikos migrantas Mustapha Jarjou (Mustafa Džardžou) BBC sakė, kad jis nerimauja, jog „tai turės daug neigiamos įtakos tokių migrantų kaip aš gyvenimui”.

Abortų klausimas

Per savo rinkimų kampaniją Meloni žadėjo palikti galiojantį Abortų įstatymą nepakeistą. Dabar moterys gali nutraukti nėštumą per pirmąsias 90 dienų (13 savaičių). Nors kriminalizavimas atrodo mažai tikėtinas, abortų aktyvistai baiminasi, kad Meloni apsunkins galimybę pasidaryti abortą. Pavyzdžiui, Italijoje yra ištisi regionai, kuriuose sunku pasidaryti abortą, nes visi ginekologai išpažįsta sąžinės laisvę.

Ministrė E. Roccella taip pat nėra abortų gerbėja. Anksčiau ji šią praktiką apibūdino kaip „tamsiąją motinystės pusę”. Anksčiau Roccella buvo feministė, rašo Italijos dienraštis „La Repubblica”. Tačiau dabar ji motinystę iškelia į moters tapatybės centrą.

Surogatinė motinystė

Surogatinė motinystė Italijoje draudžiama. Ir, atsižvelgiant į tai, kad Roccella ją aršiai kritikuoja, ji dar kurį laiką tokia išliks. Tuo tarpu Meloni pasiūlė išplėsti draudimą, kriminalizuojant homoseksualių porų siekius, ieškant surogatinių motinų užsienyje, pavyzdžiui, Ukrainoje.

Meloni ne kartą yra pareiškusi, kad, jos nuomone, vaikus turėtų auginti tik tėvas ir motina.

LGBT aktyvistai baiminasi, kad jų teisės nebus sustiprintos Meloni vadovaujant. Kai per vieną Meloni mitingą, kaip pranešė „The Guardian”, į sceną įžengė šių idėjų aktyvistas, Meloni atsakė: „Jūs norite daugybės dalykų (…); visi nori daugybės dalykų; jūs jau turite civilines sąjungas”.

G. Meloni ne kartą yra pareiškusi, kad, jos nuomone, vaikus turėtų auginti tik tėvas ir motina. Šių metų pradžioje Ispanijoje pasakytoje kalboje Meloni aiškiai išdėstė savo požiūrį: „Taip natūraliai šeimai, ne – LGBT lobistams, taip seksualinei tapatybei, ne – lyčių ideologijai, taip gyvybės kultūrai, ne – mirties kultūrai.”

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte