Ketvirtadienį Helsinkio apeliaciniame teisme prasideda Suomijos parlamento narės Päivi Räsänen (Paivi Rasenen) teismo procesas dėl jos krikščioniško tikėjimo tradicine santuoka, o Vakarų politiniai lyderiai tyli, rašo „Christian Today”.
Jei LGBT kampanijos dalyvis būtų teisiamas Europos šalyje už tradicinio krikščioniško mokymo kritiką, įsivaizduokite, kaip pasipiktintų Europos Sąjungos, Jungtinės Karalystės ir JAV politiniai lyderiai.
JAV ambasadorius Vengrijoje Davidas Pressmanas (Deividas Presmens), liepos mėn. vadovavęs ambasados delegacijai Budapešto „Pride” šventėje, garsiai kritikavo demokratiškai išrinktą Vengrijos parlamentą, uždraudusį homoseksualumo propagavimą mokyklose.
Buvusiai Suomijos vidaus reikalų ministrei P. Räsänen teko ketverius metus bylinėtis dėl 2019 m. tviterio įrašo, kuriame ji kritikavo Helsinkio LGBT paradą, taip pat dėl komentarų radijo laidoje 2018 m. ir bažnyčios knygelėje 2004 m. Helsinkio apygardos teismas 2022 m. kovo mėn. ją išteisino dėl visų kaltinimų, tačiau Suomijos valstybės prokuroras apskundė šį sprendimą.
Byla sulaukė tam tikro politinio palaikymo JAV ir JK, bet ne didelio. 2022 m. sausį trys krikščionys JK parlamento nariai Bendruomenių rūmuose pateikė ją palaikantį pasiūlymą, o penki JAV senatoriai parašė laišką JAV ambasadoriui ypatingiems pavedimams tarptautinės religijos laisvės klausimais Rashadui Hussainui (Rašadui Huseinui). Jie įspėjo, kad šis teismo procesas gali atverti kelią „pasaulietiniam šventvagystės įstatymui”, nukreiptam prieš krikščionis, musulmonus ir žydus, išreiškiančius kontrkultūrinį požiūrį į santuoką ir seksualumą.
Šių metų liepos mėn. lankydamasi Jungtinėje Karalystėje, suomė sulaukė tam tikro žiniasklaidos palaikymo, bet ne tokio, kokio ji būtų sulaukusi pagrindinėje žiniasklaidoje, jei būtų buvusi LGBT kampanijos dalyvė, kuriai savo šalyje būtų tekę stoti prieš teismą. Žurnalas „The Critic” paskelbė jos straipsnį, kuriame moteris rašė: „2019 m. tviteryje paklausiau savo bažnyčios, kur Biblijoje ji rado pateisinimą remti Helsinkio LGBT paradą. Pridėjau Biblijos eilutės paveikslėlį. Dėl to susidūriau su ilgomis policijos apklausomis dėl savo religinių pažiūrų – iš pareigūnų, kuriems anksčiau turėjau pareigą vadovauti. Daugiau nei ketverius metus buvau Suomijos vidaus reikalų ministras. Tuomet už savo „nusikaltimą” buvau apkaltinta pagal Suomijos baudžiamojo kodekso skirsnį „Karo nusikaltimai ir nusikaltimai žmoniškumui”. Už man pareikštą kaltinimą grėsė maksimali dvejų metų laisvės atėmimo bausmė.”
P. Räsänen daro išvadą: „Netrukus sužinosime, ar mano krikščioniškų, Biblija pagrįstų įsitikinimų išreiškimas yra nusikalstami veiksmai šiuolaikinėje Suomijoje. Jei taip, gali būti, kad mano šalyje turėsime problemų dėl to, kad kas nors cituoja ar pamokslauja iš Biblijos. Netgi tie, kurie tik išdrįs paprieštarauti nusistovėjusiam labiausiai dominuojančios šių dienų ideologinės „bažnyčios” mokymui, sulauks nemalonumų.”
Liepos mėnesį „GB News” laidoje su ja taip pat kalbėjosi buvęs vyriausybės ministras Jacobas Reesas-Moggas (Džeikobas Risas Mogas). Jis P. Räsänen paklausė: „Maniau, kad Suomija yra liberali šalis, kuri tiki žodžio laisve. Tad kaip jums gali būti pateikti kaltinimai pagal karo nusikaltimus reglamentuojančius teisės aktus?”
Ji atsakė: „Turiu pasakyti, kad tai buvo didelė staigmena ir man pačiai. Parlamente viešajame gyvenime dirbu jau 28 metus, tačiau tai, kas įvyko dabar per ketverius metus, yra absurdiška. Suomijoje mes turime Konstituciją. Iš esmės turime žodžio ir religijos laisvę. Be to, Suomijoje turime senas krikščionybės šaknis, ir tai nutiko mūsų šalyje, todėl manau, kad tai gali nutikti bet kur.”
Vakarų politinių lyderių, ypač kairiųjų, tyla dėl Suomijos parlamentarės atvejo neabejotinai rodo, kad ji yra teisi. Jei, pavyzdžiui, Jungtinės Karalystės parlamentas priimtų „homofobinės neapykantos kurstymo” įstatymą, kiek laiko praeitų, kol šios šalies krikščionis politikas būtų patrauktas atsakomybėn už biblinių įsitikinimų apie santuoką ir seksualinę moralę išsakymą?