JAV tikintieji su nekantrumu laukia jau ryt prasidėsiančio Nacionalinio eucharistinio kongreso, į kurį užsiregistravo virš 50 tūkst. žmonių. Renginys vyks Indianapolyje liepos 17–21 dienomis.
Kaip tikisi šalies vyskupai, kongresas taps kulminaciniu momentu JAV Katalikų Bažnyčios trejus metus trunkančiame atsinaujinime, kuriuo siekiama įkvėpti žmones susitikti su Jėzumi Eucharistijoje.
Penkias dienas truksiantis kongresas NFL „Lucas Oil” stadione ir Indianos konferencijų centre – pirmasis Nacionalinis eucharistinis kongresas, rengiamas Jungtinėse Valstijose nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.
Šalies vyskupai daugiametį nacionalinį eucharistinį atgimimą pradėjo dar 2022 m., reaguodami į susirūpinimą dėl silpnėjančio Amerikos katalikų tikėjimo realiu Kristaus buvimu Eucharistijoje.
Jo tikslas buvo „atnaujinti Bažnyčią sužadinant gyvą ryšį su Viešpačiu Jėzumi Kristumi šventojoje Eucharistijoje”.
Organizatoriai kiek anksčiau pranešė, kad likus savaitei iki renginio bilietus į kongresą įsigijo 51 tūkst. žmonių.
„Kyla daug energijos ir jaudulio, kad pagaliau atsidūrėme ties šio momento, kuriam taip ilgai ruošėmės, slenksčiu”, – sakė kongreso vykdomasis direktorius Timas Glemkowski (Timas Glemkovskis).
Šis renginys – tai keturių eucharistinių piligriminių kelionių, kurios per pastaruosius du mėnesius vyko per Jungtines Valstijas, o jų metu per visą šalį buvo nešamas Švenčiausiasis Sakramentas, kulminacija.
Prieš kongresą daugiau nei 100 tūkst. žmonių dalyvavo keturiuose piligriminiuose maršrutuose, kurie prasidėjo Kalifornijoje, Konektikute, Minesotoje ir Teksase. Jie iš viso įveikė 6500 mylių (10 460 kilometrų).
Bendra malda
Piligrimų grupės susitiks Indianapolyje, kai trečiadienio vakarą eis į „Lucas Oil” stadioną per Eucharistinio kongreso atidarymo ceremoniją. Joje pagrindinius pranešimus skaitys JAV nuncijus kardinolas Christophe’as Pierre’as (Kristofas Pjeras), vienuolė Bethany Madonna (Betani madona) ir krukstono vyskupas Andrew Cozzensas (Endriu Kozensas). Atidarymo ceremonijos metu jis per futbolo stadioną neš Švenčiausiąjį Sakramentą specialiai kongresui sukurtoje didžiulėje monstrancijoje, o dešimtys tūkstančių žmonių kartu melsis eucharistinėje adoracijoje.
Kongrese taip pat vyks liturgijos, bus suteikiamos tarnystės galimybės, vyks eucharistinė adoracija, bus galima atlikti išpažintį bei dalyvauti sesijose, kurių tikslas – skatinti gilų dvasinį atsinaujinimą ir dalyvių vienybę.
Kiekvieną rytą vykstančiose pertraukų sesijose dvasininkai, šeimos, jaunimas ir sielovados vadovai turės galimybę susitikti tarpusavyje, kad gautų formaciją, ją pritaikytą savo gyvenimo ir jo misijos situacijai.
EWTN per televiziją ir tiesiogiai transliuos pagrindinius Nacionalinio eucharistinio kongreso renginius ir kalbėtojus, o radijas pavadinimu „Relevant Radio” rengs tiesiogines radijo transliacijas.
Daugybė pranešėjų
Kongrese kalbės tėvas Mike’as Schmitzas (Maikas Šmicas), vyskupas Robertas Barronas ( (Robertas Beranas), Chrisas Stefanickas (Krisas Stefanikas), sesuo Josephine Garrett (Džozefina Garet), daktaras Scottas Hahnas (Skotas Hanas), „Išrinktųjų” aktorius Jonathanas Roumie (Džonatanas Roumis) ir muzikantas Mattas Maheris (Metas Maheris).
Kongreso dalyviai katalikai taip pat turės unikalią galimybę pasimelsti su šventųjų Elizabeth Ann Seton, Manuelio Gonzálezo Garcíos, Paschalo Baylono, Junípero Serros, Chuano Diego ir palaimintojo Carlo Acucio (Karolio Akučio) relikvijomis, taip pat dalimi relikvijos iš Šartro (Prancūzija), žinomos kaip „Dievo Motinos uždanga”, specialiai tam skirtoje relikvijorių koplyčioje Indianos konferencijų centre.
Liepos 21 d. kongreso uždarymo Mišias aukos kardinolas Luisas Tagle’as (Luisas Taglas), Vatikano evangelizacijos dikasterijos proprefektas, kurį popiežius Pranciškus paskyrė popiežiaus pasiuntiniu šiame renginyje.
Popiežius Pranciškus šio mėnesio pradžioje Vatikano lotyniškai paskelbtame laiške visiems Nacionalinio eucharistinio kongreso dalyviams suteikė specialų palaiminimą.
Popiežiaus žinia tikintiesiems
Popiežius išreiškė viltį, kad „visi šio renginio dalyviai bus padrąsinti, kad susivieniję su Jėzumi Švenčiausiajame Atpirkimo sakramente jie pilnai suvoks visuotines dovanas, kurias gauna iš dangiškojo maisto, ir galėtų jas perduoti kitiems”.
Popiežius išreiškė viltį, kad JAV nacionalinis eucharistinis kongresas padės Amerikos katalikams atgavinti žavėjimąsi didžiule dovana, kurią padovanojo Viešpats, ir sužadins tikinčiųjų norą praleisti su juo daugiau laiko renkantis dalyvauti Mišiose ir adoracijose.
Pranciškus, kaip praneša „Vatican News”, paragino vyskupus ir kunigus katekizuoti tikinčiuosius, kad visi geriau suprastų adoravimo maldos reikšmę, o kartu ir svarbą melstis už dvasininkų pašaukimus, nes šv. Jono Pauliaus II žodžiais „[…] nėra Eucharistijos be kunigystės!“, sakė Pranciškus.
Eucharistija yra Dievo atsakymas į patį didžiausią žmogaus alkį. Evangelijoje po duonos padauginimo stebuklo mokiniai sugrįžo pas Jėzų manydami, kad galės būti dar vieno jo daromo ženklo liudininkai. Tačiau Kristus norėjo perkeisti materialinį alkį į kitokį – amžinosios duonos alkį.
Popiežius išreiškė viltį, kad eucharistinis kongresas paskatins visus tikinčiuosius su vis didesniu uolumu būti Viešpaties Jėzaus mokiniais misionieriais pasaulyje. Anot jo, krikščionys tampa pasitikėjimo vertais Evangelijos džiaugsmo ir grožio liudytojais tik jei pripažįsta, kad meilės, kurią švenčiame Švenčiausiame Sakramente, negalime pasilaikyti sau, o turime ja pasidalyti su visais.
Popiežius paprašė ypatingą dėmesį skirti seniems žmonėms ir ligoniams, kurie yra kenčiančio Jėzaus atspindys, ir paragino dažnai juos aplankyti. Pranciškus pavedė būsimą nacionalinį eucharistinį kongresą Nekaltai Pradėtosios Švč. M. Marijos, JAV globėjos, globai.