Mičigano (JAV) katalikų vyskupija nurodė savo kunigams neteikti sakramentų, tokių kaip krikštas ir Komunija, translyčiams ar nebinariniams asmenims, jei jie neatgailauja dėl savo biologinės lyties atmetimo.
Liepos pabaigoje Marketo katalikų vyskupija išleido 15 puslapių mokomąją ataskaitą „Sukurti pagal Dievo paveikslą ir panašumą: instrukcija dėl kai kurių pastoracinės priežiūros aspektų, susijusių su asmenimis, turinčiais potraukį tai pačiai lyčiai ir lyties disforiją“.
Nors tai nėra išsamus šios temos paaiškinimas, ataskaitoje atsižvelgiama į šias temas: „pastoracinio palydėjimo menas, žmogaus lytiškumo prasmė ir tikslas, bendrieji požiūriai į tos pačios lyties potraukį jaučiančių asmenų ir asmenų, turinčių lyties disforiją, palydėjimą ir gairės pasirinktoms pastoracinėms aplinkybėms“.
Gairėse teigiama, kad su potraukį tai pačiai lyčiai jaučiančiais ir lyties disforiją turinčiais asmenimis reikia elgtis „oriai ir pagarbiai“, nes jie sukurti pagal Dievo paveikslą, tačiau taip pat raginama, kad potraukį jie nesiremtų savo seksualiniu potraukiu ar lytine tapatybe kaip savo tapatybės šaltiniu.
su potraukį tai pačiai lyčiai jaučiančiais ir lyties disforiją turinčiais asmenimis reikia elgtis „oriai ir pagarbiai“.
„Pagrindinė mūsų tapatybė yra mylimas Dievo sūnus ar dukra“, – teigiama pranešime. „Taigi geriausia vengti identifikuoti asmenis vien naudojant tokias etiketes kaip „gėjus“ ar „translytis“. Kalbėdami apie turinčius potraukį tai pačiai lyčiai arba lyties disforiją asmenis, turėkime omenyje jo kaip asmens pamatinę tapatybę ir orumą.“
Ataskaitoje taip pat pabrėžiama pastoracinio palydėjimo praktikos svarba, kai kunigai sutinka žmones tokius, kokie jie yra, ir eina su jais Kristaus link „Bažnyčios mokymą atitinkančiu būdu“. „Norint lydėti kitus, neužtenka tik išdėstyti Bažnyčios mokymą. Be to, turime stengtis susitikti su žmonėmis ir žingsnis po žingsnio juos vesti link tiesos pilnatvės“, – sakoma pranešime.
turime stengtis susitikti su žmonėmis ir žingsnis po žingsnio juos vesti link tiesos pilnatvės.
„Bažnyčia moko, kad asmenų patiriamas potraukis tos pačios lyties asmenims ar lyties disforija nėra nuodėmė, tačiau laisvas veikimas yra nuodėmingas“, – rašoma pareiškime.
„Patirti jausmus ir troškimus, kurie neatitinka tikrosios lytiškumo prasmės ir tikslo, nėra nuodėminga“, – tęsiama pareiškime. „Darydami nuodėmę, turime suvokti, kad kažkas yra blogai ir laisvai pasirinkti tai daryti.“
Ataskaitą paskelbęs vyskupas John Doerfler (Džonas Doerfleris) teigė, kad per savo tarnystės metus jam teko „privilegija“ dirbti su potraukį tai pačiai lyčiai jaučiančiais asmenimis. Jis pridūrė, kad jį ir toliau įkvepia jų „tikėjimas ir troškimas gyventi skaisčiai“.