REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Gausos iššūkis kviečia atitraukti dėmesį nuo trūkumo

ŠaltinisSVEIKUOLIAI

Artėjant gražiausioms metų šventėms, Lietuvos sveikuolių sąjunga (LSS) kviečia visus norinčius prisijungti prie dešimt dienų truksiančios prasmingos iniciatyvos, kurios tikslas – perkelti dėmesį nuo stygiaus link gausos ir atrasti vidinę ramybę. Dėkingumo iššūkis prasideda gruodžio 10 dieną.

Laimingas už tai, ką turi

Dėkingumas yra energija, padedanti priimti gyvenimo siunčiamus įvykius ir situacijas nekaltinant ir nepriekaištaujant. Pasak LSS stovyklų jaunimui ir suaugusiems organizatorės Eglės Kislovski, būdai, kaip reaguoti į nemalonius dalykus, visuomet yra du: jei ryte atidaręs šaldytuvą apsipylei drabužius šaltibarščiais, gali šaukti, rėkti ir visą dieną būti nepatenkintas, tačiau gali tiesiog pagalvoti, kad gal per daug skubėjai ir šis įvykis tave nuo kažko apsaugojo.

„Tas pats galioja ir santykiuose su artimaisiais. Susipykus, galima iškart kaltinti kitą, tačiau galima jausti dėkingumą situacijai, kad pyktis tave kažko išmokė, leido atrasti naujų savybių, su kuriomis dar reikia padirbėti. Dėkingumas yra labai įdomus kelias, leidžiantis kurti stiprius ir gilius santykius su aplinka. Jis praplečia mūsų pasaulėžiūrą, įneša į gyvenimą harmonijos ir pusiausvyros, atveria naujų galimybių ir padeda vaduotis iš pavydo bei kritikos“, – sako E. Kislovski.

Kunigas Ričardas Doveika dalinasi, kad dėkingumas jam yra savybė, kartu su tikėjimu, viltimi ir meile įrašyta žmogaus prigimtyje. Tai – atsakymas į tai, kas aš esu kaip egzistuojanti būtybė, žmogus, asmuo, vaikas, sūnus, dukra, brolis, sesuo ar visuomenės narys.

„Dėkingumas yra pati gražiausia savybė, kuri leidžia suprasti, kad pagrindinė gyvenimo vertybė kyla iš santykio, kad žmogus yra santykis ir dėkingumas yra apsisprendimas būti tuo, kas jis yra esmės. Be dėkingumo nėra galimybės patirti laimės, džiaugsmo, pilnavertiškumo ir į tai remiasi pati gražiausia elgsena, kai norėdamas gyventi dėl savęs, turi išmokti gyventi dėl kitų. Dėkodamas kitam tampi proga jam būti tau dėkingam ir šis tarpusavio palaikymo ratas yra būtinas norint judėti į priekį“, – pažymi R. Doveika.

Nepraranda aktualumo visais laikais

Dėkingumas yra būtinas siekiant gyventi pilnavertį ir laimingą gyvenimą, todėl šios praktikos svarba bėgant laikui nesikeičia. „Pažiūrėkime į žmones, kurie yra pilni kritikos kitiems ir nuolat ieško kaltų. Kokius santykius jie sukuria. Tol, kol mes galvosime, kad esame tobulesni už kitus arba tol, kol laikysime save vargšais ir kartosime, kaip mums nepasisekė ir dėl to kaltinsime gyvenimą, tol jausime vidinę įtampą ir sunkumą“, – dalinasi tris dukras auginanti Eglė.

Pasak jos, labai svarbu pradėti stebėti savo mintis, nuo kurių viskas ir prasideda. Jei žmogus gebės su jomis susitvarkyti, jei galvos, kad mokosi iš viso to, kas jam nutinka, ir renkasi, ką ir kaip galvoti, tuomet pasikeis į gerą: „Dažnai žmonėms atrodo, kad mes turime šį jausmą ir su mumis viskas yra gerai, tačiau kai aš jų paklausiu, kokiais būdais jie rodo aplinkiniams dėkingumą, kokius konkrečius veiksmus daro, jie stabteli, susimąsto ir galiausiai supranta, kad visgi neužtenka tik galvoti, kad esi dėkingas, reikia veikti“.

kunigas džiaugiasi, kad visuomenė pagaliau supranta, kad susvetimėję santykiai, egoizmas, užsidarymas ir tam tikrų burbulų visuomenėje projektavimas veda į depresiją, įtampas ir vienišumą.

Tuo metu kunigas džiaugiasi, kad visuomenė pagaliau supranta, kad susvetimėję santykiai, egoizmas, užsidarymas ir tam tikrų burbulų visuomenėje projektavimas veda į depresiją, įtampas ir vienišumą. Kad gali turėti viską, bet būti labai liūdnas, gyventi pertekliuje, bet balansuoti ant savižudybės ribos, gali savo vaikams parūpinti aukles ir išsilavinimą privačiose mokyklose, bet jie gali pasirinkti savęs naikinimo kelią alkoholiu ar narkotikais.

„Manau, kad visuomenė laiku suprato, kad toks kelias veda į niekur ir svarstyklės pradeda svertis į santykio, dėkingumo, pagarbos ir savęs dovanojimo pusę, o būtent tai ir atliepia mūsų prigimtinį poreikį būti pilnaverčiu žmogumi“, – sako R. Doveika.

Dėkingumo praktika

E. Kislovski įsitikinusi, kad dėkingumą svarbu parodyti konkrečiais veiksmais, o ne tik žodžiu. Tam tinka bet kas: malonių staigmenų darymas, laiško rašymas, grindų ar indų išplovimas ar tiesiog šiltas apkabinimas. „Galite duoti sau pažadą, kad nuo naujųjų metų bent vieną kartą per mėnesį praktikuosite dėkingumą ir išreikšite jį veiksmais, ir tai jau bus labai daug“, – sako ji.

Pasak kunigo, dėkingumas jam yra visuomet išreikštas pasitikėjimas ir žmogus, norėdamas judėti pirmyn, niekuomet nepamirš tų, kurie jam padeda tai padaryti ir įžvelgia jame prasmę: „Dėkingumas turi daug formų, išraiškų ir būdų, bet kokiu atveju tai yra kiekvieno mūsų laikysena, gyvenimo kryptis ir ryžtas“.

Kokia yra iššūkio eiga?

Dėkingumo iššūkis prasidės gruodžio 10 dieną ir tęsis 10 dienų – iki gruodžio 20-os.

  • Kiekvieną rytą pagrindiniame bendravimo kanale „Telegram“ dalyvius pasieks 5 min. meditacija, kurią geriausia atlikti po rytinių švaros ritualų, t. y. iki 7 val.
  • „Telegram“ sukurtoje grupėje dalyviai galės dalintis savo patirtais išgyvenimais, po meditacijos kilusiomis mintimis ir vieni kitus palaikyti.
  • Du kartus dalyviai bus kviečiami į nuotolinį susitikimą „Zoom“ platformoje kartu aptarti vykstančių procesų ir užduoti rūpimus klausimus.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte