Italijos ministras pirmininkas Georgia Meloni viešai parėmė du parlamento narius, kurie atskleidė kairiųjų ryšius su nuteistu anarchoteroristu ir mafijos bosais.
Vienas iš jų, Giovanni Donzelli, praėjusią savaitę Italijos parlamente atskleidė, kad opozicinės Demokratų partijos (PD), pagrindinės Italijos centro kairės partijos, atstovai lankėsi pas bado streiką paskelbusį anarchistą-teroristą Alfredo Cospito, nuteistą už branduolinės energetikos bendrovės generalinio direktoriaus nušovimą ir policijos komisariato susprogdinimą.
Donzelli, Meloni’o partijos “Fratelli D’Italia” narys, pabrėžė, kad PD parlamentarai taip pat buvo susitikę su aukšto rango mafijos bosais kalėjime – Cospito prašymu.
Anot “Anza” pranešimo, Donzelli ir kitas jo kolega Fratelli deputatas Andrea Delmastro yra spaudžiami atsistatydinti dėl šių atskleidimų, o kairioji opozicija kaltina šią porą neteisėtu konfidencialios informacijos nutekinimu, siekiant pulti opoziciją.
„valstybė negali susitaikyti su tais, kurie jai kelia grėsmę, tai galioja ir mafijai vakar, ir anarchistams šiandien”
Tačiau vasario 7 d. Meloni gynė abu parlamentarus, sakydamas, kad dokumentams netaikomi jokie slaptumo reikalavimai, ir remdamasis tuo, kad didžiąją dalį informacijos jau buvo paskelbę laikraščiai Domani ir Republicca.
[Teisingumo ministerija ne kartą teigė, kad tai nebuvo slaptumo žyma pažymėti dokumentai. … ši slapta informacija jau buvo pateikta laikraščiuose.
Toliau ji kritikavo kairiuosius, kurie Italijoje susitinka su pavojingais nusikalstamais elementais – tiek teroristais, tiek organizuotais nusikaltėliais, sakydama, kad “valstybė negali susitaikyti su tais, kurie jai kelia grėsmę, tai galioja ir mafijai vakar, ir anarchistams šiandien”.
Politinę krizę dar labiau sustiprino trečiadienį, vasario 8 d., pasirodęs pranešimas, kad Italijos užsienio reikalų ministro Antonio Tajani saugumas bus sustiprintas po to, kai jam buvo grasinta mirtimi.
Cospito yra paskelbęs bado streiką, kad būtų panaikintas itin griežtas 41 bis kalėjimo režimas, kuris jam buvo taikomas. 41-bis režimas buvo sukurtas tam, kad mafijos bosai negalėtų vykdyti savo operacijų kalėjime.
Tuo tarpu opozicija ir toliau daugiausia dėmesio skyrė atskleistų faktų teisėtumui ir toliau ragino Donzelli ir Delmastro atsistatydinti. Šis klausimas tam tikra prasme tapo ugnies tašku tarp vyriausybės ir opozicijos.
Pasak Delmastro, opozicijos susirūpinimas dėl teisėtumo galiausiai yra nesąžiningas ir bandymas nukreipti dėmesį nuo tikrosios istorijos.
PD taip pat kaltinama korupcija, nes jos EP nariai šiuo metu yra įsivėlę į “Qatargate” skandalą.