2021 m. spalio 30 d., šeštadienį, 15 val. kamerinis choras „Aidija“, bendradarbiaudamas su Bažnytinio paveldo muziejumi, kviečia į paskaitą-koncertą „Cantio“, skirtą Visų Šventųjų ir Vėlinių giedojimo tradicijai.
Programoje skambės kompozitorės Onutės Narbutaitės kūrinys „Lapides, flores, nomina et sidera“ (iš lot. k. „Akmenys, gėlės, vardai ir žvaigždynai“). 2008 metais chorui bei instrumentiniam ansambliui parašytas kūrinys tais pačiais metais, per Visų Šventųjų dieną, buvo atliktas tuo pačiu metu septyniose Vilniaus erdvėse, taip pat Lietuvos kompozitorių sąjungos buvo pripažintas geriausiu metų choriniu kūriniu.
Kaip teigia autorė apie kūrinio sumanymą: „Akmenys, gėlės, vardai ir žvaigždės yra ne tiek autonomiškos muzikos, kiek išdainuojamo žodžio kompozicija, paremta liturginiais tekstais bei akmenų, gėlių, vardų ir žvaigždynų lotyniškais vardais. Giedojimas, muzika visa tai susieja į nepertraukiamą keturių dalių, atliekamų attacca, struktūruotą vyksmą. Nekoncertinė muzikos paskirtis, įsiterpimas į bendruomeninę miesto erdvę ir daugiau maldos nei „kūrinio“ prasmė lėmė maksimalų muzikos išraiškos būdų paprastumą, natūralią sąveiką su ilgaamžėmis tradicijomis… Taip pat savotišką autorystės diskretiškumą.“
Programos pradžioje taip pat išgirsime Felikso Bajoro kūrinio „Paslaptis“ antrąją dalį „Dūžtanti banga“ (kun. J. Gutausko eilėmis), perteikiančią trapios būties tematiką.
Atlikėjai:
Kamerinis choras „Aidija“ (meno vadovas Romualdas Gražinis)
Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos choras (vadovas – R. Gražinis, koncertmeisterė – Gitana Trimirkaitė)
Gytis Maciukevičius (trombonas), Povilas Stonkus (trimitas), Eglė Gudaitytė (pikolo fleita), Džiugas Daugirda (perkusija)
Dirigentas Romualdas Gražinis
Renginį ves muzikologas dr. Jonas Vilimas.
Renginį remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.
Įėjimas su muziejaus bilietu. Būtina išankstinė registracija.
Įėjimas į renginį su galimybių pasu arba jį atitinkančiu dokumentu. Siekiant užtikrinti saugumą, renginio lankytojų prašome prieš atvykstant įsivertinti sveikatos būklę, dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis kitų saugumo reikalavimų.
Daugiau informacijos ir registracija tel. +370 5 269 7800, el. p. muziejus@bpmuziejus.lt.