Tyrimų centro „Theos” atliktas tyrimas atskleidė, kad maždaug pusė britų mano, jog mokslas ir krikščionybė yra nesuderinami dalykai.
Kiek daugiau nei trečdalis (36 proc.) mano, kad mokslas ir krikščionybė yra suderinami.
Kalbant apie mokslą ir tikėjimą, beveik pusė (47 proc.) apklaustųjų teigė, kad jie nesuderinami, o 41 proc. – kad suderinami.
Paklausus apie mokslo ir religijos suderinamumą, teigiančių, kad jie nesuderinami, padaugėjo iki 57 proc., palyginti su tik 37 proc. teigiančių, kad jie suderinami.
Vyrai (60 proc.) daug dažniau nei moterys (55 proc.) teigė, kad mokslas ir religija yra nesuderinami.
Daugiau nei trečdalis (38 proc.) teigė, kad dėl Didžiojo sprogimo teorijos sunku būti religingam, o 31 proc. su tuo nesutiko.
Tačiau beveik pusė respondentų (48 proc.) sutiko, kad „visos religijos turi tam tikrų tiesos elementų”.
O pusė (49 proc.) teigė, kad „žmonės iš esmės yra dvasinės būtybės”.
Apklausą „Theos” užsakymu atliko „YouGov”. Joje buvo klausiama 5153 suaugusių Jungtinės Karalystės gyventojų nuomonės.
„Theos” vyresnysis mokslinis bendradarbis Nickas Spenceris (Nikas Spenseris) teigė: „Žmonės laikosi skirtingų požiūrių į mokslą ir religiją, tačiau jie taip pat laikosi jų dėl skirtingų priežasčių. Pavyzdžiui, kai kurie žmonės mano, kad mokslas ir religija yra suderinami, nes šiuolaikinis mokslas įrodė religinių įsitikinimų teisingumą”.
Jis pridūrė: „Kiti mano, kad jie suderinami, nes neturi nieko bendra vienas su kitu”.
Gauti apklausos duomenys paskatino pradėti internetinę apklausą apie mokslą ir religiją „Mokslo ir religijos kompasas”, kurią kartu vykdo „Theos” ir Faradėjaus institutas.
Iki šiol apklausoje dalyvavo daugiau kaip 8 000 žmonių.