Sidnėjaus vyskupas augziliaras Danny Meagher (Denis Megeris) jau pradėjo kalbėti apie pasirengimą 2028 m. Australijos mieste vyksiančiam kitam Tarptautiniam eucharistiniam kongresui.
„Eucharistinis kongresas yra unikali galimybė paliesti žmonių širdis ir atverti jų protus Eucharistijos turtingumui, ir būtent Eucharistija kviečia mus dalyvauti Kristaus misijoje“, – kalbėjo jis interviu „ACI Prensa,” CNA naujienų partneriui ispanų kalba.
Sidnėjaus pasirinkimas susitikimui taip pat atspindi miesto arkivyskupo Anthony Fisherio (Entonio Fišerio) ir vietos katalikų bendruomenės troškimą atgaivinti Bažnyčios gyvenimą savo šalyje.
„Mums reikia, kad Sidnėjaus Bažnyčios gyvenimas klestėtų. Tikimės, kad visiems dalyviams tai bus puiki malonės proga, kad jie grįžtų namo su tikru malonės jausmu, suformuoti ir perkeisti to, ką sužinojo“, – sakė D. Meagheris.
Nepaisant turtingos Australijos Katalikų Bažnyčios istorijos, kuri prasidėjo nuo nedidelės airių kalinių bendruomenės ir augo kartu su imigracija, šalis susiduria su panašiomis problemomis kaip ir daugelis kitų Vakarų šalių.
Pasak A. Meagherio, šiuolaikinė kultūra, persmelkta technologijų ir išsiblaškymo, trukdo žmonėms rasti savo dvasinį centrą, taigi ir santykį su Dievu.
„Mus blaško milijonas skirtingų dalykų. Sunku rasti savo centrą, nes nuolat žiūrime į telefoną… sunku rasti savo santykį su Dievu“, – aiškino jis.
„Šiuo metu tarp Australijos katalikų, manau, nuo 10 iki 15 %, priklausomai nuo vyskupijos, kas savaitę dalyvauja Mišiose. Taigi tai gana mažas procentas. Per Kalėdas ir Velykas šis skaičius padidėja. Kai kurie žmonės ateina kartą per mėnesį, kiti – nereguliariai. Tačiau sunku pritraukti žmones ir priversti juos suvokti mūsų dvasinės sveikatos svarbą“, – pripažino jis.
Atsižvelgdamas į šią tikrovę, prelatas pabrėžė, kad Tarptautinis eucharistinis kongresas yra ne tik šventė, bet ir formacijos bei dvasinio atsinaujinimo erdvė.
„Kongreso sėkmė bus vertinama pagal tai, kaip mums pavyks pasiekti, kad žmonės vertintų ir brangintų Eucharistiją, keistų savo gyvenimą ir taptų Bažnyčios misijos dalimi“, – aiškino D. Meagheris.
„Sidnėjus yra labai daugiakultūrė bendruomenė, – pridūrė jis. – Kviečiame žmones iš viso pasaulio dalyvauti šioje malonės proga“.
Be teologinių pranešimų ir liturginių švenčių, D. Meagheris paminėjo, kad kongrese bus elementų, kurie sujungs dalyvių širdis ir dvasią.
„Norime, kad visas procesas įtrauktų žmones, kad būtų geras mokymas ir širdį paliečiantys elementai, kad visa bendruomenė dalyvautų ir pripažintų, jog esame broliai ir seserys“, – viliasi jis.
Dvasininkas patikino, kad Bažnyčios darbas „bus surengti aukščiausios kokybės Eucharistijos kongresą, kuris suteiktų kuo geresnę formaciją ir kuris paliestų bei praturtintų dalyvių širdis Dievo malone“.
„Arkivyskupo Anthony Fisherio vardu noriu pakviesti viso pasaulio žmones atvykti į mūsų Tarptautinį eucharistinį kongresą 2028 m.“, – užbaigė jis.