Vienas Anglikonų Bažnyčiai priklausančios mokyklos Jungtinėje Karalystėje kapelionas, kuris mokiniams pasakė, kad šie neprivalo sutikti su LGBT ideologija mokykloje bei mokė tradicinio Bažnyčios mokymo, vėliau už tai mokyklos vadovybės buvo atleistas iš darbo, o Anglikonų Bažnyčia, anot kapeliono, visiškai nuo situacijos nusišalino.
Atleistas kapelionas teigia, kad Derbio vyskupija jį įtraukė į „juodąjį sąrašą, kaip keliantį pavojų mokyklos vaikams”.
Viskas prasidėjo, kai dr. Bernardas Randallas dar dirbo kapelionu Trento koledže, Anglikonų Bažnyčiai priklausančioje mokykloje. Per pamokslą koplyčioje jis išsakė LGBT ideologiją paneigiančius komentarus, grindžiant tradiciniu Bažnyčios mokymu, po to, kai mokiniai jo paklausė: „Kaip taip nutiko, kad krikščioniškoje mokykloje mums sakoma, jog turime pritarti visiems šiems su LGBT ideologija susijusiems dalykams?”
Per pamokslą dr. B. Randallas pristatė tradicinį krikščionišką požiūrį į žmogaus tapatybę ir lytiškumą, kuris tebėra oficiali Anglikonų Bažnyčios pozicija, bei mokiniams patvirtino, kad jie neprivalo „priimti ideologijos, su kuria nesutinka”, ir, anot jo, mokiniai patys turėtų diskutuoti ir apsispręsti šiuo klausimu.
Kaip taip nutiko, kad krikščioniškoje mokykloje mums sakoma, jog turime pritarti visiems šiems su LGBT ideologija susijusiems dalykams?
Vėliau anglikonų kapelionas buvo atleistas iš darbo mokykloje už šiurkštų nusižengimą, o mokykla apie tai pranešė „Prevent” – vyriausybės terorizmo priežiūros tarnybai. Ši galiausiai nustatė, kad dr. B. Randallas nepadarė nieko blogo.
Prieš šią savaitę įvyksiantį JK darbo tribunolo posėdį dr. B. Randalas žurnalistams sakė: „Bažnyčios pareigūnai mane įvardino kaip keliantį ,pavojų vaikams’ už tai, kad koplyčioje nuosaikiai išreiškiau savo mokymą apie žmogaus lytiškumą. Nemanau, kad pamokslo sakymas gali būti saugumo problema. Taip pat nemanau, kad kas nors, ką pasakiau, buvo neteisinga. Tikrai nesiėmiau asmeniškų išpuolių”.
„Derbio vyskupijos apsaugos tarnyba man pasakė, kad mano pamokslas bei pažiūros, pagrįstos Anglikonų Bažnyčios mokymu, potencialiai gali sukelti kam nors blogus jausmus, tarsi tai būtų įžeidimas”, – pasakojo kapelionas.
„Jei Anglikonų Bažnyčia mano, kad jos pačios mokymas, paremtas Biblija, kelia pavojų vaikų saugumui, ką tai pasako apie jos pačios būklę?” – klausė jis.
Pasak Krikščionių teisės centro (CLC) (angl. Christian Legal Centre), kuris gina dr. B. Randallą, Derbio vyskupijos apsaugos komanda atliko rizikos vertinimą ir padarė išvadą, kad jis kelia „vidutinę riziką vaikams” bei pažeidžiamiems suaugusiesiems. Ji taip pat esą padarė išvadą, kad „pati Bažnyčia yra rizikos veiksnys”.
Nuo to laiko Derbio vyskupas Libby’is Lane’as (Libis Leinas) atsisakė leisti dr. B. Randallui vadovauti bažnytinėms apeigoms, o tai, teisininkų teigimu, yra diskriminacija, priekabiavimas ir 2010 m. Lygybės įstatymo pažeidimas.
CLC vadovė Andrea Williams (Andrėja Viljams) apkaltino Anglikonų Bažnyčią „masiniu piktnaudžiavimu apsaugos priemonėmis”.
„Norėčiau, kad Anglikonų Bažnyčia apgintų Bernardą Randallą po jo nuosaikaus ir apgalvoto pamokslo, kuriame jis palaikė Bažnyčios mokymą, – sakė ji. – Norėčiau, kad ji būtų pasakiusi, jog kapelionas buvo ištikimas tarnautojas, dirbantis mėgstamą darbą ir tarnaujantis Trento koledžo vaikams. Jei jie būtų taip pasielgę ir padėję jam išlaikyti kapeliono pareigas, tuomet šiandien nebūtume ten, kur esame”, – pabrėžė kapeliono gynėja.
„Vietoj to Anglikonų Bažnyčia pasidavė spaudimui ir pasišalino nuo situacijos. Stebėtina, bet jie bendradarbiavo su Trento koledžu, siekdami užtikrinti, kad jis būtų įtrauktas į juodąjį sąrašą už tai, kad „išreiškė pačios Bažnyčios mokymą apie santuoką ir žmogaus lytiškumą’.”
49 metų dr. B. Randallas sako, kad visa patirtis buvo „jam priešiška, traumuojanti, kelianti didžiulį stresą” ir kad jis dabar nerimauja dėl savo ateities.
„Visada norėjau suteikti vyskupijai galimybę įžvelgti prasmę situacijoje ir tinkamai išspręsti ją viduje. Visada buvau labai lojalus Bažnyčiai, bet, deja, į tai nebuvo atsakyta”, – sakė jis.
Dr. B. Randallas sakė, kad iš Anglikonų Bažnyčios nesulaukė „jokio palaikymo” ir kad Bažnyčia, jo nuomone, turėjo pasielgti kitaip.
Jis tęsė: „Derbio vyskupas parodė moralinį bailumą atsisakydamas ginti pačios Bažnyčios mokymo gėrį ir visiškai neparėmė bei neapgynė manęs. Deja, atrodo, kad Bažnyčia labiau rūpinasi savo reputacija pasaulietiniame pasaulyje, o ne dvasiniu vadovavimu – ji tapo vadybine”.
Be kita ko jis kalbėjo: „Budrūs aktyvistai, užvaldę didžiąją Evangelikų Bažnyčios dalį, negali pakęsti jokio pasipriešinimo jų darbotvarkei, net nuosaikaus ir apgalvoto, skatinančio diskusijas.
„Tai buvo didžiulis mano tikėjimo išbandymas. Kas įvyko, niekada neprivertė manęs galvoti apie tai, kad nebeturėčiau būti krikščionimi, tačiau situacija privertė mane giliai suabejoti Anglikonų Bažnyčia ir mano vieta joje. Kaip galiu manyti, kad ji myli Dievą, kai taip toli eina nuo to, kur turėtų būti? Prabudę aktyvistai graužia ją iš vidaus. Vietoj to, kad sektų Jėzumi, kviečiančia mus radikaliai keistis, ,būti maloniais žmonėmis'”, – sakė kapelionas.
A. Williams sakė, kad bylos baigtis turės „didžiulių reikšmės krikščionių laisvėms ir žodžio laisvei šalyje”.
„Bernardas Randallas yra geras žmogus, mylintis Jėzų ir biblinę tiesą bei aistringai puoselėjantis Evangelijoje glūdinčią viltį mokyklų bendruomenėms, – sakė ji. – Jis yra malonus, protingas ir niekam nekelia pavojaus saugumui. Būtent LGBT ideologijos ir aktyvizmo plitimas Anglikonų Bažnyčioje kelia pavojų tokiems geriems ir ištikimiems dvasininkams, kaip Bernardas, ir vaikams, kuriems labai pakenkė klaidinančios gairės dėl transseksualumo mokyklose”, – teigė ji.
„Anglikonų Bažnyčia negali leisti savo apsaugos komandoms teigti, kad Biblija ir Bažnyčios mokymas yra rizikos veiksnia jai pačiai. Tai yra giliai trikdanti ir iškreipta situacija, su kuria Derbio vyskupija ir vyresnieji Anglikonų Bažnyčios pareigūnai atsisakė susidurti ir ją išspręsti.”