Prie Seimo antradienio rytą prasidėjusioje protesto akcijoje, kuri yra transliuojama ir tiesiogiai internetu, Vilniaus policija pažeidimų kol kas neužfiksavo.
„Administracinių teisenų nėra pradėta, leidimai nebuvo reikalingi, nes pagal Susirinkimų įstatymą iki 15 žmonių gali būriuotis“, – BNS po pietų sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Julija Samorokovskaja.
„Jie laikosi atstumo, ne vienoje krūvoje būna, sulaikytų nėra, iš policijos pusės buvo du oficialūs įspėjimai dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Pareigūnai budi, ragina nesibūriuoti ir laikytis saugaus atstumo“, – teigė ji.
BNS teisigimu, antradienį prie Seimo grupelėmis iš viso buvo susirinkę apie 300–400 žmonių.
Anksčiau žmonės stovėjo Seimo automobilių stovėjimo aikštelėje, tačiau po pietų įsikūrė už jos ribų, ant pievos.
Susirinkusiems įrengti biotualetai, pastatyta keletas palapinių, atnešti keli sėdmaišiai.
Protestuotojai pasipuošę tautine atributika, rankose laiko valstybės vėliavas ir baltus balionus.
Iš ryto per garsiakalbius muzikantai grojo liaudišką muziką ir dainuoja: „Bailiai, bailiai, seimūnai, bailiai“.
Akcijos dalyviai teigia keliantys tuos pačius reikalavimus kaip ir prieš mėnesį vykusiame „Didžiajame šeimų gynimo marše“.
Tai yra tęstinumas to, ko reikalavome per „Šeimų gynimo maršą“.
„Tai yra tęstinumas to, ko reikalavome per „Šeimų gynimo maršą“. Jie neįvykdė realiai nė vieno, tai tęsime tol, kol įvykdys“, – BNS sakė vienas iš akcijos organizatorių Linas Preikšaitis.
Tuomet reikalauta Seime nesvarstyti Stambulo konvencijos ratifikavimo, neteikti svarstymui Partnerystės įstatymo projekto, nesvarstyti disponavimo mažu kiekiu narkotinių medžiagų dekriminalizavimo, išbraukti iš Seimo darbotvarkės Tautinių mažumų įstatymo projektą, „nedelsiant nutraukti prievartą prieš šeimas, prieš jų valią ir be laisvo apsisprendimo vykdant privalomą vaikų testavimą, atverti visas mokyklas kontaktiniam mokymui“.
Taip pat reikalauta, kad premjerė Ingrida Šimonytė iki birželio 1 dienos atšauktų iš Vyriausybės teisingumo ministrę Eveliną Dobrovolską, sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę ir kt.
„Didysis šeimos gynimo maršas“ vyko gegužės 15 dieną, kai iš įvairių šalies kampelių į Vingio parką sostinėje susirinko apie 10 tūkst. žmonių, siekiančių išreikšti protestą prieš Stambulo konvenciją ir kitas iniciatyvas, jų teigimu, nukreiptas prieš tradicinę šeimą.