REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Daugiausia neapykantos nusikaltimų prieš krikščionis – Prancūzijoje

2021 m. visoje Europoje įvykdyta daugiau kaip 500 neapykantos nusikaltimų prieš krikščionis, teigia nauja Netolerancijos ir diskriminacijos prieš krikščionis Europoje stebėsenos organizacija (OIDAC) ataskaita.

Nusikaltimai buvo užregistruoti 19 Europos šalių, tarp jų – keturių krikščionių nužudymas ir 14 fizinių užpuolimų.

Dažniausias užregistruotas prieš krikščionis nukreiptas neapykantos nusikaltimas buvo vandalizmas – 300 bažnyčių ir krikščioniškų pastatų „apipaišymo, turto sugadinimo ir išniekinimo” atvejų.

Po to sekė 80 vagysčių, susijusių su bažnytine įranga, Komunija ir kitais religiniais reikmenimis. Buvo 60 padegimų arba bandymų padegti.

Iš viso pernai buvo užregistruota 519 antikrikščioniškų neapykantos nusikaltimų, tačiau Austrijoje įsikūrusi organizacija mano, kad tikrasis jų skaičius greičiausiai yra daug didesnis, nes aukos nutildomos, o žiniasklaida apie nusikaltimus kalba nepakankamai. Apskritai šis skaičius gerokai sumažėjo, palyginti su ankstesniais metais užfiksuotu beveik 1 tūkst. nusikaltimų.

Daugiausia neapykantos nusikaltimų prieš krikščionis buvo įvykdyta Prancūzijoje (124), po to Vokietijoje (112), Italijoje (92), Lenkijoje (60) ir Jungtinėje Karalystėje (40).

Be smurtinių nusikaltimų, tyrime taip pat užfiksuotas „vis dažniau pasitaikantis krikščionių savicenzūros reiškinys”, kuriuo jie „reaguoja į jaučiamą netoleranciją jų įsitikinimams”.

Savicenzūra nustatyta švietimo, darbo vietoje, viešojoje sferoje, žiniasklaidos platformose ir privačiame socialiniame bendravime.

„Krikščionių vadovaujamoms organizacijoms buvo uždrausta dalyvauti socialinės žiniasklaidos platformose už kitokių įsitikinimų reiškimą, tuo tarpu įžeidinėjimai ir smurtiniai pasisakymai prieš krikščionis tose pačiose platformose buvo leidžiami”, – teigė OIDAC.

Žiniasklaida ir politinės grupės krikščionis „neigiamai stereotipizavo” ir „nejautriai su jais elgėsi”; ši tendencija ypač būdinga Ispanijos katalikams.

Dviprasmiškai suformuluoti „neapykantos kalbos” įstatymai ir viešosios tvarkos įstatymai pakenkė žodžio laisvei ir lėmė nepagrįstus gatvės pamokslininkų areštus, visų pirma Jungtinėje Karalystėje.

Kita susirūpinimą kelianti sritis – buferinių zonų aplink abortų klinikas atsiradimas Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje ir Ispanijoje.

„Tai kriminalizuoja veiklą, įskaitant maldos vigilijas, pokalbius su visuomene ir kitas taikaus aktyvizmo formas”, – teigė OIDAC.

Pranešama, kad gydytojai ir medicinos darbuotojai vis labiau nerimauja dėl to, kad darbe panaikinamos „sąžinės prieštaravimo” išlygos, o tėvų teisėms grėsmę kelia įstatymai, reglamentuojantys vadinamąją konversijos terapiją ir lytinį švietimą mokyklose.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte