„Popiežiaus astronomas” br. Guy’us Consolmagno (Gajus Konsolmanjo) Meinute (Airija) atskleidė, kad iššūkiai, su kuriais susiduria šiuolaikinis mokslas, yra „puiki paskata kelti teologinius klausimus”.
Astronomas sako, kad Dievas atsiskleidžia per tai, ką sukūrė.
Kreipdamasis į studentus ir dėstytojus Švento Patriko koledže, Vatikano observatorijos direktorius sakė, kad mokslas paveikė jo Dievo patirtį taip pat, kaip menininkas patiria Dievą kurdamas meną, o poetas – rašydamas poeziją.
„Čia aš randu Dievą, – sakė amerikietis jėzuitas. – Savo teologiją grindžiate ne mokslu, bet leidžiate mokslui mesti iššūkį jūsų teologijai”, – sakė jis, aptardamas tikėjimo ir mokslo santykį.
Kalbėdamas „mito apie mokslo ir religijos karą” tema, jis sakė, kad šiuo klaidingu įsitikinimu šiandien intensyviai prekiauja mokslininkai, kurie siekia pagražinti savo įvaizdį deklaruodami ateizmą, ir religiniai fundamentalistai, teigiantys, kad jie turi tiesą ir jokio mokslo jiems nereikia.
„Iš esmės tai galima rasti tarp įvairiausių fundamentalistų”, – sakė 70-metis astronomas.
Brolis G. Consolmagno savo paskaitoje „Dalykai, kurių jie klausia popiežiaus astronomo”, pilnutėlei auditorijai pasakojo: „Man religija sako, kad Dievas sukūrė Visatą, o mokslas parodo, kaip jis tai padarė.” Jo tyrimų centre – meteoritų ir asteroidų sąsajos, mažų Saulės sistemos kūnų kilmė ir evoliucija.
Astronomas sakė, kad kai mokslu naudojamasi tinkamai, jis tampa „džiaugsmo šaltiniu, ir aš jaučiuosi esantis Dievo akivaizdoje. Per mokslą, kurį atlieku, patirdamas, kaip vyksta kūrimas, išgyvenu Dievą Kūrėją. Nuo amžių pradžios Dievas atsiskleidžia per tai, ką jis kuria”.
Kalbėdamas apie Jono evangelijos pradžią ir graikiško žodžio logos vartojimą, brolis jėzuitas, kuris, prieš pradėdamas domėtis mokslu, studijavo klasikinę literatūrą, sakė, kad žmonės turi prisiminti, jog logos reiškia ne tik žodį, bet ir protą.
„Koks galingas dalykas, kai kalbama apie protą. Tai Dievo paveikslas ir panašumas”, – sakė jis ir taip pat pabrėžė, kad kosmoso centre yra tvarka ir protas.
„Stulbinantis dalykas Visatoje yra ne tai, kad ji yra logiška, bet tai, kad ji yra graži”, – pastebėjo jis.