Katalikų Bažnyčios vadovai Sicilijoje trims metams uždraudė krikštynų metu turėti krikštatėvius, nes mano, kad šis vaidmuo šiuo metu yra „labiau suteptas nei šventas”, ir kad juo gali pasinaudoti mafija.
Šį mėnesį Katanijos religiniai vadovai pranešė, kad daugelis šeimų mafijos narius pasikviečia tapti savo vaikų krikštatėviais, nes suinteresuoti mafijos šeimų ryšių mezgimu per krikštą, o ne dvasiniu šio sakramento vaidmeniu, rašo „New York Times”.
Sicilijos regiono vyskupai ir kunigai taip pat dalijosi nuogąstavimais, kad šis „dabar labiau pasaulietinis krikštynų paprotys” gali paskatinti tapti organizuoto nusikalstamumo veikėjais, kaip 2014 m. laiške popiežiui Pranciškui teigė arkivyskupas Giuseppe Fiorini Morosini (Džiusepė Fiorini Morosini).
„Tai eksperimentas”, – apie draudimą sakė Katanijos generalinis vikaras monsinjoras Salvatore Genchi (Salvatorė Dženki). Jis yra mažiausiai 15 vaikų krikštatėvis, ir teigia, kad dauguma vyskupijos krikštatėvių nėra pasirengę prisiimti šių pareigų, rašoma straipsnyje.
Kunigas Angelo iš Katanijos Švč. Marijos bažnyčios, esančios Ognina miestelyje, JAV dienraščiui sakė, kad pritaria naujam draudimui, nes jam pagaliau nebereikia susidurti su „grasinimais parapijos kunigui iš abejotinų veikėjų, kurie kartais naudojasi krikštatėvių pareigomis socialiniam šantažui ir lupikavimui”.
Buvęs Sicilijos prezidentas Salvatore Cuffaro (Salvatorė Kufaro), „vos apie 20″ vaikų krikštatėvis, kartą kalėjęs penkerius metus už tai, kad perdavė mafijos donui informaciją apie vyriausybės sekimą, „New York Times” sakė, kad sakramentą priima su pagarba.
„Nepaisant to, ką galvoja kai kurie kunigai, visiems savo krikšto vaikams skiriu dėmesį”, – sakė S. Cuffaro, ir pridūrė, kad priimdavo tik maždaug vieną iš 20 prašymų krikštyti vaikus. Jis, dėl savo pasisveikinimų pravardžiuojamas „Bučiniu”, teigė, kad nė vienas mafijos narys niekada nebuvo krikštatėviu Italijoje, rašoma straipsnyje.
„Bent jau Sicilijoje, kur aš gyvenau, to nėra”, – pranešė jis. „Tai tik religiniai ryšiai, nėra jokių nelegalių ryšių”.
Pranešama, kad dėl šio draudimo Sicilijos regione sumažėjo prabangių krikštynų.
„Tai šokiruoja”, – sakė 21 metų Jalissa Testa per savo sūnaus krikštynas Katanijoje pirmąjį krikštatėvių embargo sekmadienį. „Savo širdyse žinome, kad vaikas turi krikštatėvį”.
Netoliese esančioje Aci Trezza (Ači Treca) kunigo Giovanni Mammino (Džiovani Mamino) vyskupija reikalauja, kad krikštatėviai prisiektų, jog yra tikintys, ir nėra organizuoto nusikalstamumo grupių veikėjai.
„Jie vis atvyksta čia, kad galėtų turėti krikštatėvius”, – esą sakė G. Mammino.
24 metų Nicola Sparti nuvažiavo į Aci Trezza, kad nusifotografuotų su savo ką tik pakrikštytu sūnumi prie jūros akmenų, kuriuos, kaip sakoma, Kiklopas metė į Odisėją.
Kai mažylis Antonio važiavo mažyčiu nuotoliniu būdu valdomu baltu mersedesu, Sparti taip pakomentavo naująją taisyklę: „Vieną dieną krikštatėvis yra, o kitą jo nebėra. Bet tėvas bus visada.”
Tačiau 22 metų Antonio dėdė Alfio Motta (Alfio Motta) buvo kitokios nuomonės. „Jaučiuosi kaip krikštatėvis, – laikraščiui sakė jis. „Net jei ir neturiu šio titulo.”