Žurnalas „Time“ metų žmogumi trečiadienį paskelbė JAV popmuzikos žvaigždę Taylor Swift (Teilor Svift), pavadinęs ją „savo pačios istorijos heroje“.
„Taylor Swift rado būdą peržengti ribas ir būti šviesos šaltiniu (…) Swift yra retas žmogus, kuris yra ir savo istorijos autorius, ir herojus“, – rašė „Time“ vyriausiasis redaktorius Samas Jacobsas (Semas Džeikobsas).
„Didelė dalis to, ką Swift pasiekė 2023 metais, yra neišmatuojama. Ji nubraižė savo kelionės žemėlapį ir pasidalijo rezultatais su pasauliu: Ji įsipareigojo įteisinti žmonių, ypač moterų, besijautusių nepastebėtais ir nuolat nuvertinamais, svajones, jausmus ir patirtį“, – pridūrė jis.
Anksčiau šiemet įvykusi filmo „Taylor Swift: The Eras Tour“ premjera davė toną tebesitęsiančioms dainininkės gastrolėms.
Kino teatrų operatorius AMC pranešė, kad išankstiniai bilietų pardavimai į šį filmą visame pasaulyje viršijo 100 milijonų JAV dolerių ir tapo geriausiai parduodamu pilnametražiu koncertiniu filmu istorijoje.
T. Swift romanas su amerikietiškojo futbolo žaidėju Travisu Kelce’iu (Trevisu Kelsiu) šiais metais taip pat atnešė Nacionalinei futbolo lygai (NFL) visai naują gerbėjų bangą, šimtams milijonų T. Swift sekėjų socialiniuose tinkluose susidomėjus jos naująja simpatija.
„Už tai, kad sukūrė savo pasaulį, kuriame atsirado vietos daugeliui, už tai, kad savo istoriją pavertė pasauline legenda, už tai, kad suteikė džiaugsmo visuomenei, kuriai jo beviltiškai reikia, Taylor Swift yra „Time“ 2023 metų žmogus“, – sakė S. Jacobsas.
Už tai, kad sukūrė savo pasaulį, kuriame atsirado vietos daugeliui, už tai, kad savo istoriją pavertė pasauline legenda.
Šiuo metu T. Swift gastrolės „The Eras Tour“ apima daugiau nei 145 datas.
Žurnalo „Pollstar“ duomenimis, kiekvienas koncertas atneša 13 mln. dolerių pajamų, taigi bendros turo pajamos siektų apie 1,9 mlrd. dolerių.
Anksčiau nė vienas atlikėjas ar grupė nėra peržengę simbolinės milijardo dolerių ribos.
Viena svarbiausių T. Swift priemonė yra socialiniai tinklai, per kuriuos ji nuolat bendrauja su gerbėjais.
Pensilvanijoje gimusi T. Swift pradėjo groti gitara ir kurti kantri dainas ankstyvoje paauglystėje.
Vėliau šeima persikėlė į kantri muzikos sostinę Nešvilį, norėdama atverti jai galimybę įsilieti į šią industriją.
Penktajame studijiniame albume „1989“, pavadintame pagal jos gimimo metus, T. Swift, visiškai pasuko popmuzikos kryptimi.
„Swift tapo kultūriniu fenomenu ne tik dėl savo muzikinio meistriškumo ir universalumo, bet ir dėl firminio autentiškumo, kurį ji suteikia kiekvienai natai ir posmui“, – rašoma žurnalo „Forbes“ spalį paskelbtame straipsnyje.
Pirmą kartą žurnalas „Time“ metų žmogų paskelbė 1927-aisiais.
Pernai šį titulą už pasipriešinimą Rusijos invazijos akivaizdoje gavo Ukrainos lyderis Volodymyras Zelenskis, taip pat – „Ukrainos dvasia“.
Anksčiau metų žmonėmis buvo išrinkti JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) ir viceprezidentė Kamala Harris (Kamala Haris), amerikiečių pilietinių teisių lyderis Martinas Lutheris Kingas (Martinas Liuteris Kingas) jaunesnysis, buvusi Vokietijos kanclerė Angela Merkel, popiežius Pranciškus ir klimato aktyvistė Greta Thunberg (Greta Tunberg).