Praėjusią savaitę Vokietijos evangelikų bažnyčia pareiškė matanti galimybę iš dalies dekriminalizuoti abortus. Ne visi su tuo sutinka, rašo „CNE News”.
Romos katalikų vyskupas Rudolfas Voderholzeris išreiškė apgailestavimą dėl protestantų pozicijos, rašo Katholisch.de.
Komentare „Idea” jis teigė, kad „mums, krikščionims, būtų iššūkis pristatyti mūsų šalies sekuliariajai daugumai žinią apie žmogaus Dievo paveikslą visais jo aspektais ir taip kartu būti žmonijos ir Dievo suteiktos gyvybės gynėjais”.
Pasak vyskupo, išreikštas protestantų bažnyčios požiūris į abortus reiškia, kad pleištas tarp Romos Katalikų Bažnyčios ir Vokietijos protestantų Bažnyčios tapo dar didesnis.
Vyskupas žinomas dėl savo už gyvybę pasisakančių pažiūrų. Nuo 2015 m. jis dalyvauja visuose maršuose už gyvybę, rašo Katholisch.de.
Gyvybę ginančios organizacijos taip pat nėra labai patenkintos pasikeitusiu protestantų bažnyčios požiūriu į abortus, rašo PRO.
Federalinė teisės į gyvybę asociacija (Bundesverband Lebensrecht (BVL)) klausia, „kokiomis kitomis priemonėmis galima apginti šių žmonių teisę į gyvybę ir žmogaus orumą”.
Organizacijos pirmininkė Alexandra Linder (Aleksandra Linder) bažnyčios siūlymą labiau įvertinti vėlyvesnį negimusio vaiko teisę į gyvybę vadina „pavojingu”.
Ji pabrėžia, kad „pareiga apsaugoti (gyvybę, – red. past.) turi būti svarbiausia tuomet, kai asmeniui gresia didžiausias pavojus, o šiuo atveju tai būtų ne laikas prieš pat gimimą, o netrukus po pastojimo”.
Be to, ji mano, kad toks samprotavimo būdas „reiškia, jog teisė į gyvybę galėtų nuolat būti mažinama kitų asmenų grupių, pavyzdžiui, savižudžių, mirštančiųjų, nepagydomai sergančiųjų ar komoje esančių žmonių, atžvilgiu”.
Evangelikų aljanso Vokietijoje atstovas Frankas Heinrichas mano, kad suprantama, jog daugelis krikščionių nerimauja dėl negimusios gyvybės apsaugos mažinimo.
Jis kritikuoja Vokietijos gyventojų žinių trūkumą.
„Dauguma žmonių daro prielaidą, kad abortai yra visiškai legalūs, ir net nežino, kad baudžiamojoje teisėje turime abortų draudimą ir kodėl jis ten yra”, – sako jis, kartu teigiamai vertindamas tai, kad svarstant naujas taisykles dėl abortų Vokietijoje konsultuojamasi su bažnyčiomis.
Krikščionis demokratas Thomas Rachelis, kuris taip pat yra protestantų darbo grupės federalinis pirmininkas, naują bažnyčios poziciją dėl abortų vadina „paradigmos pokyčiu”.
Jis priduria, kad tai jam kelia didelį susirūpinimą, kaip praneša „Idea”.
Pasak E. Rachelio, dabartiniuose Vokietijos abortų įstatymuose yra gera pusiausvyra tarp „negimusių vaikų teisės į gyvybę ir moters teisės į apsisprendimą”.
Todėl jis teigia, kad ši „dviguba gynyba neturėtų būti panaikinta be būtinybės, taikant dalinę dekriminalizaciją”.
Krikščionių žmogaus teisių organizacija „ADF International” taip pat nepritaria protestantų pozicijai dėl abortų.
Šios organizacijos Europos teisės skyriaus pirmininkas Felixas Bölmannas (Feliksas Biolmanas) teigia, kad „ypač krikščionims turėtų būti kuo aiškiau suprantama visuotinė žmogaus gyvybės reikšmė ir vertė”.
Todėl jis tvirtina, kad „bet koks šio principo reliatyvizavimas turi būti ryžtingai atmestas”, rašo „CNE News”.