Vokietijos viešnamiuose gausu smurto, teigia šalies tyrėja Elke Mack. Ten nėra jokių būdų apsaugoti moterų orumą, o kasdienė sekso pardavimo praktika gali sukelti, anot jos, net „psichologinę mirtį”. Ji įspėja apie tamsiąją prostitucijos pusę ir ragina sugriežtinti taisykles, praneša „CNE News”.
Praėjus dvidešimčiai metų po prostitucijos liberalizavimo, profesorė E. Mack išleido knygą apie viso to rezultatus. Ta proga Erfurto universiteto krikščioniškosios socialinės etikos ekspertė davė interviu laikraščiui „Frankfurter Algemeine”.
Ji pabrėžia, kad prostitucijos problemos kyla dėl dabartinių Vokietijos teisės aktų, reglamentuojančių sekso paslaugų teikimą.
„2001 m. Vokietija įteisino viešnamių ekonomiką, prieštaraudama tarptautiniams standartams ir Europos Parlamento rekomendacijoms. Per tuos metus sekso pramonė tiesiog sprogo. Logiškai klaidinga manyti, kad tokiu būdu galima užtikrinti prostitučių orumą”, – sako E. Mack.
Pasak jos, 95 proc. sekso industrijoje dirbančių moterų tai daro per prievartą. Ir tai nenuostabu, teigia ji, remdamasi savo tyrimu. Mokslininkė kartu su dviem kitais tyrėjais nagrinėjo šiuo metu praktikuojamos prostitucijos pasekmes. Jų išvada buvo aiški: „Žmonės išnaudojami, o jų gyvenimai dažniausiai sugriaunami. Gydytojai praneša apie siaubingus sužalojimus, lėtines ligas ir daugybę rimtų fizinių traumų. Prostitučių mirtingumas yra daug didesnis nei bendros populiacijos. Dėl kasdienio negailestingo, dažnai smurtinio įsiskverbimo daugelis nukentėjusiųjų praranda savigarbą. Pasekmės gali siekti net psichologinę mirtį. Psichiatrų teigimu, tokių potrauminio streso sutrikimų mastas panašus į kankinimų aukų ir kovotojų.”
Yra moterų, kurios viešai gina prostituciją, pripažįsta E. Mack. Tačiau ji įsitikinusi, kad tai tik nedidelė mažuma – nuo 2 iki 5 proc. visų prostitučių. Be to, jos dažnai gauna naudos iš sekso industrijos, nes pačios vadovauja savo verslui. Vis dėlto sekso pardavimo pasaulis kenkia ir joms, mano E. Mack. Bet koks vienpusiškas sekso suvokimas yra seksualinis smurtas. Prostitutė turi atsisakyti savo teisės į seksualinį apsisprendimą. Ji ne savo noru tampa objektu.”
„Sistema yra seksistinė, klasinė ir rasistinė, – sako profesorė. – Beveik visos prostitutės yra moterys; daugelis jų yra iš labai skurdžių šeimų ir dauguma yra užsienietės. Kodėl Vokietijoje turėtų egzistuoti prekyba, kurioje dėl smurto gali būti nebaudžiama, o klientai mano, kad turi teisę prievartauti moteris?”
Todėl ji prašo taikyti Šiaurės šalių modelį, pagal kurį baudžiami klientai, perkantys sekso paslaugas, o prostitutės paliekamos laisvos.
„Tuomet bus aišku, kas yra nusikaltėlis, o kas – potenciali auka, – aiškina E. Mack. – Norime atgrasyti vyrus, kurie drįsta pirkti vienpusį seksą už pinigus. Šalyse, kurios taiko Šiaurės šalių modelį, sekso pirkimas smarkiai sumažėjo, prekyba žmonėmis nutrūko, o prostitutės retai nužudomos.”