XFM radijo rubrikoje „Kultūros horizontai“ (vedėja Laura Žukaitė) svečiavosi Vilniaus evangelinės bažnyčios tarnautoja Rita Brazaitienė, kuri papasakojo apie šiuo metu įgyvendinamą Biblijos įgarsinimo ir išleidimo projektą.
Kaip gimė šis projektas?
Viskas prasidėjo tuomet, kai leidykla „Ganytojas“ susiruošė išleisti jau aštuntąjį Šventojo Rašto leidimą. Paaiškėjo, kad reikalinga išsami viso teksto redakcija ir korektūra, tad per kelerius metus parengtas naujas leidimas. Tuo metu gimė mintis, kad būtų vertinga ir naudinga padaryti ir garso įrašą, ne tik išleisti popierinį leidinį. Be abejo, tai nėra pirmas ir išskirtinis bandymas, tų įrašų yra. Gal skiriasi kokybė ir pats tekstas. Mes norėjome, kad įrašui būtų naudojamas tekstas, kurį leidžia Vilniaus evangelinei bažnyčiai priklausanti leidykla.
Kiek žmonių įgarsins Bibliją?
Mes pasirinkome vieną, nors svarstėme ir daugiau skaitovų, bet didžiausias motyvas – vientisumas, nuoseklus, vientisas pasakojimas.
Kiek maždaug truks įrašymas? Ar numatyta data, kada bus galima įsigyti įgarsintą Bibliją?
Iš tiesų šis projektas kol kas apima tik Senąjį Testamentą, bet kai jis bus baigtas, galvosime ir apie Naujojo Testamento įgarsinimą. Dėl terminų labai sunku pasakyti, nes vienaip galvojome, o prasidėjus darbams pamatėme, kad nevyksta taip sparčiai, kaip norėtųsi. Todėl neužsibrėžėme konkretaus pabaigos termino. Pagal dabartinį tempą, manyčiau, galbūt kitų metų pabaigoje, bet šimtu procentu negaliu pasakyti. Galiu tiktai paminėti, kad jau išleistos įskaitytos Psalmės ir dar dvi ištraukos iš Išminties knygos (Patarlių ir Mokytojo knygos) pasirodys.
Kokioje platformoje bus galima įsigyti įgarsintą Bibliją?
Šiuo metu mes naudojamės ir sudarėme sutartį su audioteka.lt. Joje jau galima ir Psalmes klausytis. Vėliau, kai įsigysime pačius įrašus, planuotume naudoti ir kitas platformas.
Kaip „Audioteka.lt“ sutiko priimti pasiūlymą?
Šią platformą kai kurie mūsų komandos nariai buvo išbandę, pasirodė visai priimtinas variantas, o su jais susisiekus buvo labai smagu išgirsti, kad ir patys apie tai galvojo. Jie netgi ieškojo, kas įgarsintų šią knygą. Šioje platformoje yra įvairaus turinio knygų: religinių, filosofinių. Gal krikščionims gali atrodyti, kad Biblijai ten ne vieta, bet žvelgiant iš netikinčiojo pozicijos būtent į tą kategoriją ji ir galėtų nugulti. Be to, ši platforma auga, žmonės vis labiau ja domisi, ji pasiekiama tikintiesiems ir netikintiesiems. Labai džiaugiuosi, kad atradau šią platformą ir sėkmingai klausau knygų.
Kaip manote, kas vyksta žmogaus širdyje, kai girdi Dievo žodį?
Dievas, kuriuo tikime, kalba. Jis tikrai kalba per savo žodį. Šventasis Raštas sako apie klausymo naudą, nes klausydami mes išgirstame žodį. Tikslas – kad žmonės skaitydami arba klausydami girdėtų Dievo žodį. Šiais bėgimo ir skubėjimo laikais galimybių vartyti Šventąjį Raštą randame mažiau, o klausymas suteikia progą pasilikti prie Dievo ir pasipildyti Jo žodžiu, be kurio mūsų siela negali gyventi. Jis tarsi gyvenimo duona, kuria mintame, kad būtume gyvi. Dievas mums teikia gyvybę per savo žodį, Jis siuntė savo sūnų žodžiams: „Žodis tapo kūnu“.
Ko palinkėtume klausytojams?
Linkiu nepamiršti Dievo žodžio. Kaip atsikėlę pavalgome pusryčius, kad mūsų kūnas turėtų jėgų, taip kiekvieną dieną reikalingas Dievo žodis ir Jo balsas. Atidžiai tai darykime, skaitydami ar klausydami, įdėdami širdį ir tikėjimą. Labai visiems to linkiu, nes Dievas iš tiesų yra. Jis gyvas, Jis kalba, klausykimės Jo.