REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Vatikanas su Kinija kalbėjosi dėl tolesnių Rusijos ir Ukrainos taikos pastangų

ŠaltinisCNA

Vatikano taikos pasiuntinys kardinolas Matteo Zuppi (Matėjas Dzupis) šią savaitę su Kinijos vyriausybės pareigūnu kalbėjosi apie Rusijos ir Ukrainos karą.

Šis pokalbis telefonu buvo naujausias Vatikano diplomatinių pastangų skatinti ilgalaikę taiką regione žingsnis.

Rugpjūčio 14 d. M. Zuppi pokalbis telefonu su Kinijos specialiuoju atstovu Eurazijos reikalams Li Hui įvyko po jųdviejų susitikimo Pekine 2023 m. rugsėjį. Tai buvo vienas iš kelių diplomatinių vizitų, kurių popiežiaus delegatas ėmėsi siekdamas skatinti taiką tarp Rusijos ir Ukrainos.

Vykdydamas taikos pasiuntinio pareigas kardinolas taip pat lankėsi Kijeve (Ukraina), Maskvoje (Rusija) ir Vašingtone (JAV).

Pasak trumpo ketvirtadienio Vatikano pareiškimo, M. Zuppi pokalbyje su L. Hui aptarė „būtinybę skatinti dialogą“ ir „tinkamas tarptautines garantijas teisingai ir ilgalaikei taikai“. L. Hui pradėjo eiti Kinijos vyriausybės specialiojo atstovo Eurazijos reikalams pareigas 2019 m. rugpjūtį, 10 metų dirbęs Kinijos ambasadoriumi Rusijoje, po to, kai ėjo užsienio reikalų viceministro pareigas.

Specialusis atstovas yra labai vertinamas Rusijoje, kur 2019 m. gegužę Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jį apdovanojo Draugystės ordinu. Karjeros diplomatas devintajame dešimtmetyje taip pat dirbo Kinijos ambasadoje JAV, vėliau, 1991 m. žlugus Sovietų Sąjungai, ėjo Kinijos ambasados pirmojo sekretoriaus pareigas.

Kituose diplomatiniuose frontuose Katalikų Bažnyčia taip pat palaiko dialogą su Kinija, nes toliau siekia, kad būtų patobulintas laikinojo susitarimo dėl katalikų vyskupų skyrimo Kinijoje taikymas. Vatikano ir Kinijos susitarimas, kurio turinys neskelbiamas, pirmą kartą buvo pasirašytas 2018 m., o spalio mėn. bus trečią kartą pratęstas.

Bendra Kinijos vyriausybės ir Šventojo Sosto komisija, kuriai pirmininkauja Vatikano valstybės sekretorius kardinolas Pietro Parolinas, du kartus per metus susitinka aptarti vyskupų skyrimo komunistinėje šalyje, kurioje veikia ir vyriausybės sankcionuota katalikų asociacija, ir pogrindinė Katalikų Bažnyčia.

Popiežius Pranciškus taip pat neseniai išreiškė norą apsilankyti Kinijoje ir susitikti su šios šalies vyskupais ir katalikais.

Gegužės mėnesį Vatikane duotame ir rugpjūčio 9 d. paskelbtame interviu popiežius sakė, kad labai norėtų vieną dieną apsilankyti Šanchajaus (Kinija) Švč. Mergelės Marijos Pagalbos Krikščionims bazilikoje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte