Siekdamas išlikti atviras ir apsaugoti žmones nuo naujų COVID-19 infekcijų, Vatikanas įpareigojo visus darbuotojus pasiskiepyti nuo koronaviruso arba pateikti įrodymus, kad jie pasveiko nuo šio viruso.
Ankstesnė Vatikano taisyklė, reikalaujanti neskiepytiems darbuotojams kas 48 valandas pateikti neigiamą COVID-19 testą, nebuvo įtraukta į naujas taisykles, kurias gruodžio 23 d. paskelbė Vatikano valstybės sekretoriatas ir kurios įsigaliojo nedelsiant.
Vatikano darbuotojai, negalintys įrodyti, kad buvo paskiepyti arba pasveiko nuo koronaviruso, negalės eiti į darbą ir jiems nebus mokamas darbo užmokestis, nors jų išmokos ir išmokos šeimai bus mokamos toliau, sakoma tekste, kurį pasirašė Vatikano valstybės sekretorius kardinolas Pietro Parolin (Pjetras Parolinas).
darbuotojai, negalintys įrodyti, kad buvo paskiepyti arba pasveiko nuo koronaviruso, negalės eiti į darbą ir jiems nebus mokamas darbo užmokestis.
Vatikanas, turintis savo darbuotojų sveikatos priežiūros tarnybą, pripažįsta, kad kai kurie darbuotojai negali skiepytis dėl medicininių priežasčių. Kitais atvejais „galimo atleidimo“ nuo privalomo skiepijimo vertinimą atliks Vatikano valstybės sekretoriatas, konsultuodamasis su sveikatos tarnyba.
Atnaujintose normose minimas „dabartinės nepaprastosios padėties sveikatos srityje tęstinumas ir blogėjimas bei būtinybė imtis tinkamų priemonių jai įveikti ir užtikrinti saugų veiklos vykdymą“.
Nuo spalio 1 d. Vatikanas iš visų darbuotojų reikalavo turėti „žaliąjį leidimą“ arba lygiavertį dokumentą. Šis leidimas patvirtindavo, kad per praėjusias 48 valandas asmuo buvo paskiepytas arba pasveikęs nuo COVID-19, arba COVID-19 testas buvo neigiamas; pagal naująsias normas šios nuostatos dabar taikomos ir visiems Vatikano įstaigų ir paslaugų „lankytojams ir naudotojams“.
Vatikano spaudos tarnybos direktorius Matteo Bruni (Matejas Brunis) sakė, kad šios normos taikomos ir turistams, kurie lankosi Vatikano muziejuose, tačiau netaikomos katalikams, kurie įeina į Šv. Petro baziliką dalyvauti Mišiose.
normos taikomos turistams, kurie lankosi Vatikano muziejuose.
Atskirą, beveik identišką Vatikano Miesto Valstybės darbuotojams skirtą vakcinos mandatą gruodžio 16 d. pasirašė arkivyskupas Fernando Vérgez Alzaga (Fernandas Vėrgezas Alzaga) Vatikano Miesto Valstybę valdančios komisijos pirmininkas. Jo tekste sakoma, kad popiežius Pranciškus tokių taisyklių paprašė per audienciją gruodžio 10 d.
Kardinolo Parolino tekste taip pat teigiama, kad nuo sausio 31 d. visi Vatikano tarnautojai, nuolat bendraujantys su visuomene, norėdami toliau dirbti, turi būti gavę skiepus. Naujosios taisyklės paskelbtos kitą dieną po to, kai Vatikano spaudos tarnyba išplatino pareiškimą, kuriame dar kartą patvirtino „palankią Šventojo Sosto poziciją dėl vakcinų“.
Vatikano spaudos tarnyba išplatino pareiškimą, kuriame dar kartą patvirtino palankią Šventojo Sosto poziciją dėl vakcinų.
„Šventasis Tėvas vakcinaciją pavadino „meilės aktu”, nes ja siekiama apsaugoti žmones nuo COVID-19. Be to, jis neseniai pakartojo, kad tarptautinė bendruomenė turi dar labiau suintensyvinti bendradarbiavimo pastangas, kad visi žmonės turėtų greitą prieigą prie vakcinų ne dėl patogumo, bet dėl teisingumo“, – sakoma pareiškime.
Tuo tarpu Italijoje daugėjant užsikrėtusiųjų omikrono atmaina, vyriausybė paskelbė keletą naujų taisyklių. Visoje šalyje sugrįžtama prie kaukių dėvėjimo lauke; reikalaujama, kad viešojo transporto keleiviai ir teatrų žiūrovai dėvėtų FFP2 kaukes – europietišką N95 kaukės atitikmenį Jungtinėse Amerikos Valstijose; norint valgyti restorane uždarose patalpose, reikia turėti „superžalią pasą“, reiškiantį, kad buvo atliktas visas skiepijimo ciklas arba neseniai pasveikta nuo COVID-19.