Parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen kviečia Šeimų sąjūdžio atstovus susitikti Seimo kiemelyje.
Savo feisbuko paskyroje ji ketvirtadienį informavo pasiūliusi organizacijos atstovams susitikti ateinantį pirmadienį, rugpjūčio 30-ąją.
„Pirmadienį viliuosi išgirsti ne tik reikalavimus. Būtų naudinga, jeigu mitingo organizatoriai pasidalintų, kokių saugumo priemonių jie imsis būsimame renginyje, kad nepasikartotų buvusios riaušės. Būtų gerai apsieiti ir be smurtą skatinančių simbolių“, – rašo Seimo pirmininkė.
Anot jos, Seimo kiemelis susitikimui pasirinktas įvertinus tai, kad atvykstantieji neketina išsiimti galimybių paso, ar kito lygiaverčio dokumento. Seime nuo pirmadienio galimybių paso reikalaujama iš visų lankytojų ir svečių.
„Kadangi jokio, skiepą ar neigiamą testą įrodančio dokumento, kaip supratau iš viešų pasisakymų, nebus, susitikti lauke yra saugiausia“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.
Anot jos, „išskirtinai tik kategoriški reikalavimai“ tinka mitinguose, bet tai nėra derybinė pozicija.
„O šiuo metu norint kažko pasiekti, ar sušvelninti sąlygas, kurios netenkina Šeimų sąjūdžio organizacijos, reiktų būti pasiruošus kalbėtis. Ne tik reikalauti. Jeigu skirtingos pusės siekia susitarti, jos turi norėti tai padaryti“, – tvirtino parlamento vadovė.
Ji pabrėžė, kad daliai visuomenės protestuojant, po keliolika tūkstančių gyventojų per parą toliau eina skiepytis nuo COVID-19, o iš viso pasiskiepijusių Lietuvoje – per 1,6 mln. Pasak Seimo pirmininkės, galima daryti prielaidą, kad „maža dalis jų sprendimą priėmė bijodami ne ligos, o apsunkinimų darbe“, tačiau dauguma pasiskiepijo savanoriškai.
„Todėl turime ieškoti, kaip mums sutarti, kaip gyvensime toliau. Kategoriška nuomonė „man taip netinka“ nepadės nė vienai pusei. Nei pasiskiepijusiai daugumai, nei skiepų ir jų suteikiamų galimybių vengiančiai mažumai. Štai ko tikiuosi pradėdama bendrauti su besiruošiančiais mitinguoti“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.
Apie 5 tūkst. žmonių rugpjūčio 10 dieną buvo susirinkę prie Seimo Vilniuje išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams, skirtiems imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms. Protestas peraugo į riaušes, jų dalyviai blokavo išėjimus iš parlamento rūmų, mėtė į pareigūnus butelius, signalines raketas, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos, sulaikyta keliasdešimt asmenų.
Dar viena protesto akciją sostinės centre ruošiamasi surengti rugsėjo 10-ąją, Vilniaus savivaldybė kitą savaitę žada iš naujo svarstyti, ar išduoti leidimą renginiui.