REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Turtingi vyrai į šiaurę nuo Ričmondo: hitas, suskaldęs JAV

Atrodo, kad kultūros karuose, skaldančiuose JAV politiką, dešinysis sparnas rado naują herojų – Oliverį Anthony (Oliverį Entonį).

Prieš tris savaites Anthony daina „Rich Men North of Richmond“ (liet. – Turtingi vyrai į šiaurę nuo Ričmondo), kuri kritikuoja Vašingtoną ir didžiąją Vyriausybę, buvo paskelbta Vakarų Virdžinijos radijo stoties „YouTube“ kanale. Daina, atliekama nežinomo dainininko ir dainų autoriaus tapo sensacija, plintančia lyg virusas. Per dvi dienas vaizdo įrašas peržiūrėtas daugiau nei du milijonus kartų, o iš viso peržiūrų skaičius siekia 50 milijonų.

Vaizdo įraše Anthony, stambus vaikinas su didele raudona barzda ir gitara, stovi miškingoje vietovėje ir atrodo kaip paprastas darbininkas. „Aš pardaviau savo sielą, dirbu visą dieną / Viršvalandžiai už kvailą atlygį“, – dainuoja jis. „Gaila, kad pasaulis toks tapo / Tokiems žmonėms kaip aš ir tokiems kaip tu“. Daina kalba apie iššūkius, su kuriais susiduria darbininkų klasė, kūrinyje priešpriešinama elitui, konkrečiai kalbant apie Vašingtoną.

Vis dėlto šis įrašas atkreipė ne tik į darbininkų klasės „tu“, į kurį dainininkas apeliavo, dėmesį. Per kelias dienas dešiniojo sparno politikai pritarė dainos minčiai, kuri puikiai atitinka kai kuriuos konservatyvius naratyvus, kritikuojančius vyriausybę dėl per didelių mokesčių ir gerovės klausimų.

Be kitų, kongresmenė Marjorie Taylor Greene (Maržorė Teilor Grin) dainą pavadino „užmirštų amerikiečių himnu“. Karis Lake‘as (Karis Leikas), D. Trumpo remiamas respublikonas, kandidatavęs į Arizonos gubernatoriaus postą, sakė, kad tai „šios akimirkos Amerikos istorijos himnas“. „NBC News“ pavadino ją „konservatyviu himnu“. Kairysis Konektikuto demokratų senatorius Chrisas Murphy‘s paskelbė, kad „progresyvieji turėtų to klausytis“ ir kad Anthony akcentavo „visas problemas, kurioms kairieji turi geresnius sprendimus nei dešinieji“. Nenuostabu, kad žiniasklaidos dėmesys dainai išaugo.

Savo pranašiškoje knygoje „Iširimas“ (Coming Apart) Charlesas Murray’us (Čarlzas Miurėjus) teigia: „Mūsų tauta skyla – ne etniniu, o klasiniu pagrindu“.

Yra tokių, kuriems Oliverio Anthony daina yra kartos kovos šauksmas, himnas amžiui, kuriame skaičiuojame 50 metų trukusios globalizacijos ir finansavimo rezultatus. Ir yra tokių, kurie tvirtina, kad Anthony kalba niekus, jo skundai yra neteisingai nukreipti ir jam tereikia pakilti pajamų laipteliais aukštyn.

Kalbant apie paties dainininko reakciją į jo hitą, ji buvo kritiška. „Rich Men North of Richmond“ buvo grojama prasidėjus GOP (respublikonų) prezidento debatams Milvokyje ir paskatino „Fox News“ moderatorės  Martha‘os MacCallum (Martos Makalam) klausimą.

„Vienintelis dalykas, kuris mane trikdė, yra tai, kad žmonės dainą įtraukia į politiką“, – sako Anthony vaizdo įraše, paskelbtame „YouTube“.

Daina, kuri įvardija didelę atskirtį tarp turtingų ir neturtingų amerikiečių, neseniai užėmė 1 vietą Billboard Hot 100 tope, todėl jis tapo pirmuoju atlikėju, kuris tai padarė be jokios ankstesnės topo istorijos. 31 metų kantri muzikos dainininkas gyvena Farmvilyje, Virdžinijos valstijoje, tačiau jo pasirodymo vaizdo įrašas, paskelbtas WV radijo „YouTube“, kuriame skamba kantri, bliugraso ir folko stiliaus muzikantai Apalačijoje, išpopuliarėjo ir jo muzikinė karjera sparčiai juda pirmyn.

„Buvo juokinga matyti savo dainą prezidento debatuose“, – vaizdo įraše sako Anthony.

Debatų metu MacCallum apibūdino hitą Nr. 1 sakydama, kad Anthony dainų tekstai „kalba apie susvetimėjimą, gilų nusivylimą vyriausybės ir šios šalies būkle“, pridurdama: „Vašingtonas yra maždaug 100 mylių į šiaurę nuo Ričmondo.“ Po to Floridos gubernatoriaus Rono Desantiso (Rono Desantiso) buvo paklausta: „Kodėl ši daina šiuo metu  šalyje sukelia tokią priešpriešą?”

DeSantisas atsakė: „Mūsų šalis patiria nuosmukį, kuris nėra neišvengiamas, tai yra pasirinkimas“, pridūrdamas, kad Amerika turi „sustabdyti “ šį nuosmukį, o tai prasideda nuo „baidenomikos“ panaikinimo.

Tačiau Anthony paneigė šią žinią savo vaizdo įraše, sakydamas, kad daina „neturi nieko bendra su Joe Bidenu“ ir kad jis „nekenčia“ to, kaip jo tekstai yra „apginkluojami“.

Vaizdo įraše „Malonu susipažinti – 2 dalis“ Anthony sėdi savo sunkvežimio kabinoje ir kalba tiesiai į kamerą, siekdamas išreikšti nusivylimą, kurį jaučia po diskusijų ir jo dainos naudojimo konservatyvioje žiniasklaidoje.

„Sunku matyti, kad konservatyvių pažiūrų žmonės bando susitapatinti su manimi taip, lyg būčiau vienas jų“, – sako jis. „Nemalonu, kad kai kurie muzikantai ir politikai elgiasi taip, lyg būtume bičiuliai, ir kovotume tą pačią kovą.“

Vienas tokių pavyzdžių yra Džordžijos Kongreso narė Marjorie Taylor Greene, kuri dainą pavadino „užmirštu amerikiečių himnu“, atstovaujančiu jos rajonui.

„Aš matau, kad dešinieji bando apibūdinti mane kaip savą, o kairieji bando diskredituoti… tai turi liautis”. Jis teigia, jog nepalaiko „politiškai nei vienos pusės“, o tik remia žmones ir vietos bendruomenes.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte