„Turime galią sukurti naujas gyvybės formas, – sako Izraelio istorikas, transhumanizmo ideologas Yuvalis Noah Harari (Juvalis Noa Hararis), – ir sunaikinti didžiąją dalį gyvybės Žemėje, įskaitant mus pačius.”
Pasaulinio garso knygų „Sapiens. Glausta žmonijos istorija” ir „Homo Deus: Glausta rytojaus istorija” svečiavosi Portugalijoje vykusioje laidoje.
Ten jis bendravo su laidos vedėju apie technologijas ir jų poveikį mūsų gyvenimui. Ypač daug buvo kalbama apie dirbtinį intelektą. Harario išsakytos pastabos sukėlė sumaištį krikščionių sluoksniuose, apie tai rašė kelios žiniasklaidos priemonės.
Pasak Y. Harari, dirbtinis intelektas skiriasi nuo visų kitų technologijų, nes gali pats priimti sprendimus. „Net atominė bomba negali nuspręsti, kurį miestą bombarduoti. Visada reikia, kad sprendimą priimtų žmogus. Tačiau dirbtinis intelektas yra pirmoji technologija, galinti priimti sprendimus, net ir apie mus”.
Kitas Harari paminėtas dirbtinio intelekto aspektas sukėlė sumaištį tarp krikščionių. „Dirbtinis intelektas gali kurti savo idėjas”, – sakė izraelietis. Jis palygino dirbtinio intelekto vystymąsi su spausdinimo mašinos vystymusi. „Gutenbergo spaustuvė išspausdino tiek Biblijų, kiek jai buvo liepta. Tačiau ji negalėjo parašyti nė vieno naujo puslapio”. Tačiau, pasak Harario, „dirbtinis intelektas gali tai padaryti. Jis netgi gali parašyti naują Bibliją.”
Pasak Harario, įvairios religijos remiasi antgamtiniu būdu, kuriuo buvo sukurta jų šventoji knyga, nesvarbu, ar tai būtų Biblija, ar Koranas. „Po kelerių metų gali atsirasti religijų, kurios iš tikrųjų yra teisingos”, – šyptelėjo jis.
„Pagalvokite apie šventąsias knygas, kurias parašys dirbtinis intelektas. Po kelerių metų tai gali tapti realybe.”
Anot „Christian Post”, anksčiau Hararis Bibliją vadino „mitų” ir „istorijų” knyga. Britų laikraščiui „The Guardian” skirtoje skiltyje Hararis pabrėžė, kad „net sekuliarūs” moksleiviai Izraelyje mokosi apie Edeno sodą ir Nojaus arką „gerokai anksčiau, nei išgirsta apie neandertaliečius ar pamato Lasko ir Sulavesio urvų meną”. Anksčiau Hararis teigė, kad šiandien jaunimas „bombarduojamas mitais ir dezinformacija”.
Hararis sako norintis palinkėti visuomenei, kad ji atsisakytų savo „fantazijų”. „Jei šiek tiek atsilaisvintume nuo savo ideologinių ir religinių fantazijų, tai būtų pagrindas sukurti geresnį pasaulį visiems.”