Prasidėjus lenktynėms pakeisti Borisą Johnsoną konservatorių (Britanijoje vadinamų Toriais) partijos lyderio ir ministro pirmininko poste, katalikai šiame procese užėmė svarbias pozicijas tiek kaip kandidatai, tiek kaip įtakingi galimo premjero sąjungininkai.
Tonbridge ir Malling apygardai atstovaujantis parlamentaras Tomas Tugendhatas, pažadėjęs „švarią pradžią“ nuo Johnsono skandalų. Politikas laikomas pirmaujančiu nuosaikiu kandidatu dešimties žmonių varžybose, yra praktikuojantis katalikas.
T.Tugendhat yra viešas krikščionybės gynėjas, savo pirmojoje kalboje pacitavęs Thomasą More’ą, studijavęs teologiją Bristolio universitete, pažadėjęs „kariniu būdu“ susidoroti su nusikalstamumu, sumažinti mokesčius ir vėl skirti daugiau dėmesio nacionaliniam saugumui.
Kiti kandidatai, turintys katalikiškų sąsajų, yra buvęs religijų ministras Kemi Badenochas, parlamentaras, vedęs praktikuojančią katalikę ir save vadinantis „garbės kataliku“.
2018 m. pateko į antraštes, kai paprašė Vatikano pakeisti Bažnyčios mokymą apie kontracepciją
Taip pat buvusi gynybos sekretorė Penny Mordaunt parlamentarė, laikoma socialiai liberaliausia iš kandidatų, lankė katalikišką vidurinę mokyklą, o 2018 m. pateko į antraštes, kai paprašė Vatikano pakeisti Bažnyčios mokymą apie kontracepciją.
Jeremy Huntas parlamentaras, buvęs užsienio reikalų sekretorius, praktikuojantis anglikonas, ir Steve’as Bakeris, anksčiau lankęs Sekmininkų ir evangelikų bažnyčias, anksčiau viešai skelbė apie savo krikščionišką tikėjimą.
Portsmuto vyskupas Philipas Eganas rekomendavo kandidatams kreiptis į katalikų socialinį mokymą, kaip „tikrai gerą pagrindą“ diskusijoms apie bendras vertybes ir standartus viešajame gyvenime. Atrodo, kad Boriso Johnsono „aiškaus moralinio kompaso“ trūkumas, sakė vyskupas, „visiškai pakirto jo autoritetą“ ir padarė jo atsistatydinimą „neišvengiamu“.
Gyvybę palaikanti kampanijų grupė „Teisė į gyvybę“ išleido šių varžybų stebėjimo priemonę, kurioje nurodoma, kaip kandidatai praeityje balsavo gyvybės klausimais. Nors kai kurie kandidatai, pavyzdžiui, Jeremy Huntas, turi gyvybę palaikančių įstatymų leidėjo reputaciją, tik du – Steve’as Bakeris ir Rehmanas Chistis – balsavo prieš abortų įvedimą Šiaurės Airijoje 2018 m.
Parlamentaras Chisti, kuris yra imamo sūnus, yra praktikuojantis musulmonas ir kovotojas už religijos laisvę, 2019 ir 2020 m. ėjo ministro pirmininko specialiojo pasiuntinio religijos ar tikėjimo laisvės klausimais pareigas.
Buvęs premjeras Johnsonas, krikštytas kataliku, mokykloje atsivertė į anglikonizmą ir atsisakė komentuoti, ar šiuo metu laiko save praktikuojančiu kataliku. Jo žmona Carrie Johnson – Symonds, katalike pasiskelbė 2016 m. Su Johnsonu jiedu susituokė 2021 m. gegužę per katalikišką ceremoniją Vestminsterio katedroje.