Slovakijos parlamentas svarsto įstatymo projektą, kuriuo siekiama padidinti pagalbą nėščiosioms ir sumažinti abortų skaičių šalyje.
Tai jau ketvirtas bandymas per kelerius metus priimti už gyvybę pasisakančias priemones šioje Vidurio Europos šalyje, kurioje abortai yra legalūs iki dvylikos savaičių ir vėliau, jei manoma, kad motinos gyvybei gresia pavojus.
Rugpjūčio 31 d. Slovakijos Respublikos Nacionalinėje taryboje pristatytame Pagalbos nėščiosioms įstatymo projekte numatoma pratęsti privalomą laukimo prieš abortą laikotarpį, uždrausti abortų reklamą ir teikti didesnę finansinę paramą motinoms.
Lapkričio 5 d. svarstytą įstatymą pateikė parlamento nariai iš judėjimo „Paprasti žmonės ir nepriklausomos asmenybės“ (OĽaNO), kuriam vadovauja Anna Záborská (Ana Zaborska).
Projekte siūloma pailginti laukimo laikotarpį moterims, norinčioms pasidaryti abortą, nuo 48 iki 96 valandų, „išskyrus atvejus, kai kyla tiesioginė grėsmė moters sveikatai“. Tačiau vietos žiniasklaidos duomenimis, šiuo metu Zaborska siūlo 72 – ejų valandų laukimo laikotarpį.
Rugsėjo 12-15 d. popiežius Pranciškus lankėsi Slovakijoje, kurioje gyvena 5,5 mln. žmonių, iš kurių 62 proc. yra katalikai.
abortai yra daugiau nei problema. Abortai yra žmogžudystė. (Pranciškus)
Tačiau abortų šalininkai griežtai kritikavo įstatymo projektą. Europos Tarybos žmogaus teisių komisarė Dunja Mijatovič (Dūnia Mijatovič ) parašė laišką įstatymų leidėjams, kuriame teigė, kad įstatymo projektas „sukeltų Slovakijos Respublikos konfliktą su jos tarptautiniais įsipareigojimais žmogaus teisių srityje ir keltų pavojų moterų sveikatai ir reprodukcinėms teisėms.“ Slovakijos parlamentas nedidele balsų persvara atmetė įstatymo projektą, kuriuo siekiama sugriežtinti abortų apribojimus.
Savo „Facebook“ paskyroje Zaborska rašė: „Atsakingas sprendimas – tai faktais pagrįstas sprendimas. Būtent toks yra ir mūsų įstatymo projektas.“
„Per metus moterys iš gydytojo gaus ne tik medicininio pobūdžio informaciją, bet ir kokią socialinę, finansinę, psichologinę paramą, jei pagimdys vaiką. Kalbama ne tik apie motinos apsisprendimą dėl savo vaiko gyvybės, bet ir apie pagalbą motinai, kad ji galėtų šį sprendimą įgyvendinti.“