Amerikietei skrydžio palydovei, atleistai iš darbo po profsąjungos kritikos dėl abortų rėmimo, teismas priteisė sumokėti 5,1 mln. dolerių kompensaciją. Moters profsąjungai mokamas nario mokestis buvo naudojamas abortus palaikančioms reikmėms. Amerikietė laimėjo 5,1 mln. dolerių federalinį ieškinį ir prieš buvusį savo darbdavį, ir prieš profsąjungą.
Ketvirtadienį JAV Nacionalinis teisės į darbą teisinės gynybos fondas (National Right to Work Legal Defense Foundation) savo pareiškime paskelbė, kad už gyvybę pasisakanti krikščionė Charlene Carter (Šarlen Karter), atleista iš „Southwest Airlines” skrydžių palydovės pareigų, laimėjo bylą dėl religinės diskriminacijos, iškeltą oro linijų bendrovei ir Amerikos transporto darbuotojų sąjungai.
Prisiekusieji pripažino, kad abi organizacijos prisidėjo prie neteisėto atleidimo iš darbo. Amerikietės teisinės gynybos fondas, save apibūdinantis kaip ne pelno siekiančią labdaros organizaciją, suteikė C. Carter nemokamą teisinį atstovavimą.
Nė vienas Amerikos darbuotojas neturėtų bijoti atleidimo iš darbo, bauginimo ar kitų represijų vien dėl to, kad pasisakė prieš pinigų, tariamai išleistų jo vardu, naudojimą propaguoti jiems nepriimtinai darbotvarkei, teigia teisininkai.
JAV Teksaso teismo nuosprendis, paskelbtas praėjus beveik penkeriems metams po to, kai C. Carter pateikė ieškinį prieš Amerikos profesinę sąjungą ir „Southwest Airlines” po to, kai buvo atleista iš darbo po daugiau nei 20 metų darbo stažo.
Į Amerikos transporto darbuotojų profsąjungą moteris įstojo 1996 m. rugsėjį, tačiau 2013 m. rugsėjį ji pasitraukė iš jos, sužinojusi, kad jos profsąjungos nario mokestis finansuoja tikslus, prieštaraujančius jos, kaip krikščionės, pasisakančios už gyvybę, religiniams įsitikinimams.
Tačiau C. Carter vis tiek buvo priversta mokėti profsąjungos mokestį, nors ir nepriklausė profsąjungai.
2017 m. sausį Carter sužinojo, kad profsąjungos nario mokestis tikriausiai buvo panaudotas dalyvavimui „Moterų eitynėse” Vašingtone, kuriose buvo pasisakoma už legalius abortus ir didžiausios Amerikos abortų paslaugų teikėjos „Planned Parenthood” finansavimą.
Keliose skrydžių palydovių feisbuko grupėse ir žinutėje amerikietė aiškiai išreiškė savo nepritarimą profsąjungos nario mokesčio panaudojimui „Moterų eitynėms” remti. Jai buvo pasiūlyta susitikti su „Southwest” vadovybe ir aptarti feisbuko žinutes, kuriose C. Carter išreiškė savo įsitikinimus už gyvybę.
Ieškinyje teigiama, kad „Southwest” vadovai jos įrašus socialinėje žiniasklaidoje įvertino kaip priekabiavimą prie kompanijos, ir atleido ją iš darbo neva pažeidus bendrovės politiką.
„Nors didžiuojamės, kad giname C. Carter bei džiaugiamės teismo nuosprendžiu, Amerikos darbo teisėje neturėtų būti galimybės priversti darbuotojus finansuoti privačią organizaciją, taip pažeidžiant jų pagrindinius įsitikinimus”, – sako moterį ginantys teisininkai.
Oro linijų bendrovė pažadėjo kovoti su nuosprendžiu. „,Southwest Airlines’ yra įrodžiusi, kad remia savo darbuotojų teises reikšti savo nuomonę, kai tai daroma pagarbiai. Esame nusivylę šiuo nuosprendžiu ir planuojame jį apskųsti Penktosios apygardos apeliaciniam teismui”, – sakoma bendrovės pareiškime.