Ar karalienės mirtis reiškia krikščionių Bažnyčios įtakos Škotijoje pabaigą? Ar sunkiai iškovotą laisvę, kurią krikščionybė atnešė tautai, netrukus pakeis švelnus autoritarinis progresyvizmas? Škotijos politiko, kurį jo partija nubaudė drausmine nuobada už tai, kad jis išdrįso pasisakyti gindamas įsčiose esantį kūdikį, atvejis rodo, kad padėtis gali pakrypti būtent tokia linkme.
Johnas Masonas (Džonas Meisonas) yra Škotijos parlamento narys (SNP) Glazge. Jis taip pat yra krikščionis baptistas, kuris nesigėdija kalbėti apie savo tikėjimą. Škotijos parlamente yra stebėtinai daug krikščionių parlamentarų. Tačiau dabar J. Masonas pateko į savo paties partijos nemalonę ir buvo oficialiai nubaustas už tai, kad „išsakydamas savo požiūrį į teisę į abortą sukėlė nerimą ir traumą moterims”, o ne „už savo pažiūras ar tikėjimą”. Jo atvejis – tai šiurpą keliantis įrodymas, kokia orveliška ir autoritarinė tapo SNP, taigi ir Škotijos vyriausybė.
Ką jis pasakė? Škotijos vyriausybė kelia didžiulį triukšmą dėl savo planų nustatyti „buferines zonas” aplink abortus atliekančius asmenis. J. Masonas nuėjo stebėti protesto akcijos ir pastebėjo, kad kai kurie aktyvistai laikė plakatus su užrašais „kai kurios moterys gailisi dėl abortų”.
Vėliau is parašė tviteryje: „Tikrai šie ženklai yra labai švelnūs ir siūlantys pagalbą. Šiuose ženkluose nematau jokios neapykantos ar priekabiavimo”.
Toliau jis teigė, kad į vieną iš šių protestų nuėjo ne dalyvauti, o pasikalbėti su ten buvusiais žmonėmis. Dar vėliau jis pridūrė, kad, jo nuomone, abortai retai kada yra „būtini ar gyvybiškai svarbūs”.
Atsižvelgiant į tai, kad politikas tik išreiškė daugelio bažnyčių nuomonę apie abortus, vargu ar būtų galima manyti, kad tai nusipelno drausminimo, rašoma „The Christian Post”.