REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Sinodo darbas tęsiasi – darbo grupės ruošia įžvalgų projektą

ŠaltinisSINODAS

Spalio 14 d. generalinis sinodo sekretorius kardinolas Mario Grechas (Marijus Grekas) atliko sinodo dalyvių registraciją ir paskelbė, kad sesiją pradėjo 340 dalyvių, praneša „Sinodas.katalikai.lt”.

Kardinolas atkreipė dėmesį, kad sinodas vyksta karo sąlygomis, nes kasdieną gaunamos kraupios žinios iš karščiausių pasaulio taškų. Sinodo dalyviai buvo paraginti tylos maldoje prisiminti karuose žūstančius bei kenčiančius žmones ir melsti pasauliui taikos.

pateiktomis temomis. Nors B2 modulis pavadintas Bendra atsakomybė misijoje, tačiau ši tema suskirstyta į penkis potėmius, padalintus nagrinėti darbo grupėms. Mano darbo grupė svarstė klausimą, – ką galima būtų padaryti, kad sinodinė Bažnyčia visose savo tarnystėse būtų nukreipta į misiją, t. y. taptų misionieriška Bažnyčia. 

Grupelės svarstymuose buvo aptarti dvasininkų ir pasauliečių santykiai bei moterų vaidmuo Bažnyčioje. Pastebima tendencija, kad mažėjant dvasininkų skaičiui, aktyviau veikia pasauliečiai, tačiau pasauliečių veikimas neturėtų priklausyti nuo dvasininkų skaičiaus, nes pasauliečiai turi savo sritį veikdami pasaulio pašventinime. Nepalankiai žiūrima į bandymą klerikalizuoti pasauliečius suteikiant jiems kokį nors statusą, nes iš Krikšto išplaukianti misija nėra pakankamai suprasta ir įgyvendinama.

Grupelės baigė šios savaitės darbą paruošdamos bendrą įžvalgų sintezės projektą, kuris bus pristatytas visam susirinkimui kitą savaitę.

Spalio 13 d. ryte sinodo dalyviai rinkosi į Šv. Petro baziliką šv. Mišioms, kurių liturgija rūpinosi prancūzakalbiai afrikiečiai. Šv. Mišioms vadovavo Afrikos žemyno vyskupų konferencijų tarybos pirmininkas Kinšasos kardinolas Fridolinas Ambongo Besungu OFM Cap. Eucharistijos metu giedojo afrikiečių dvasininkų choras, pamaloninęs maldininkus ir afrikietiškomis giesmėmis.

Homilijoje kardinolas komentavo dienos Evangelijos ištrauką (Lk 11,15–26) apie demonų išvarymą ir norą sugrįžti. „Velnias visuomet yra aktyvus ir mūsų dienomis. Jo stiprybė glūdi strategijoje būti nepastebimam ir pulti tuomet, kai niekas to nelaukia. Piktasis siekia sugriauti Dievo darbus pasėdamas nerimą žmogaus širdyje, įvesdamas priešiškumą tarp kūno ir sielos, tarp žmogaus ir Dievo, sukeldamas suirutę žmogiškų, socialinių ir tarptautinių santykių srityje“, – kalbėjo kardinolas.

Posėdį pradėjo 344 dalyviai. Prieš pradedant svarstyti B2 modulį apie visų bendrą atsakomybę už Bažnyčios misiją, sinodo sekretoriatas ta tema pasiūlė platų ir įvairiapusį įvadą. Kardinolas Jeanas-Claude’as Hollerichas atkreipė dėmesį į moterų vaidmenį Bažnyčioje, tačiau priminė, kad „ne mes, o Kristus yra Bažnyčios galva“.

Posėdį pradėjo 344 dalyviai.

Benediktinė ses. Maria Grazia Angelini kalbėjo apie Viešpaties Jėzaus požiūrį į moteris: „Jėzaus laikais galime atpažinti, kad moterys buvo dinaminis Bažnyčios misijos elementas, nes Jėzus buvo labai novatoriškas priimdamas moteris, bendraudamas su jomis ir net patikėdamas joms prisikėlimo žinios sklaidą“.

Prof. Carlos Maria Galli iš Argentinos atkreipė dėmesį į tai, kad Bažnyčia savo prigimtimi yra misionieriška. Teologiniu požiūriu jis apžvelgė istorinę ir eschatologinę Bažnyčios misiją.

Teologinius pranešimus atgaivino trumpi liudijimai iš įvairių regionų. Sesuo Gloria Liliana Franco Echerverri iš Kolumbijos priminė, kad tikroji reforma prasideda nuo susitikimo su Jėzumi. Vienuolė apgailestavo, kad Kolumbijoje moterys neturi teisės studijuoti teologijos (tai rezervuota tik vyrams!), bet tik religijos mokslus.

Ses. Xiskya Lucia Valladeres Papagua iš Nikaragvos kalbėjo apie internetinę sielovadą ir taip vadinamą skaitmeninį žemyną (digital continent), į kurį emigruoja vis daugiau žmonių.

Vienuolei pavyko sutelkti virš dviejų tūkstančių interneto misionierių, aktyviai evangelizuojančių į skaitmeninį žemyną atklydusius asmenis.

Jos mintį pratęsė José Manuel De Urguidi Gonzalez, aktyviai besidarbuojantis internetinėse misijose.

Pasidalinimą baigė kardinolas Stephenas Ameyu Martinas Mulla iš Pietų Sudano primindamas, kad visa vyskupo tarnystė turi būti misionieriška, ir pakvietė melstis už taiką Sudane.

Popietinėje sesijoje darbas prasidėjo naujai suformuotose grupelėse. Džiaugiuosi savo darbo grupėje susipažinęs su broliais bei seserimis iš Indijos, Kanados, Australijos, Nigerijos, Naujosios Zelandijos, Kamerūno, Trinidado bei Italijos.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte